29 січня 2013, 14:32

Суттєві зміни в правовідносинах між боржниками та кредиторами

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань» від 02.10.2012 р.

Опубліковано в №05 (347)

Олег Загнітко

Комерційні банки й до того відігравали неабияку роль в успішному виконанні позичальником своїх обов’язків за кредитним договором

Олег Загнітко «Gide Loyrette Nouel, МЮФ» Юрист

Основною новацією Постанови № 246 і затверджених нею змін (далі – Зміни) є перехід до реєстрації позик від нерезидентів комерційними банками, а не позичальниками. На відміну від доти чинної процедури (за Постановою № 270 – Положення), тепер реєстрація відбуватиметься електронною поштою (див. п. 2.1 Змін (ч. 5 – зміни до п. 1.7–1.9 Положення), пп. 2.2 Змін) у тому ж порядку, що і власних кредитів банків. Самі собою такі зрушення є позитивними, оскільки знімають з Національного банку необхідність утримувати штат чиновників, які наче не несуть відповідальність за виконання договорів, але водночас висувають додаткові вимоги до змісту та форми документації. Крім того, зберігаються терміни розгляду (4 робочі дні в комерційному банку, 3 в НБУ, разом – ті ж 7). Це нібито узгоджується з послабленням корупційних чинників, пришвидшує бюрократичний компонент оформлення документації.

Комерційні банки й до того відігравали неабияку роль в успішному виконанні позичальником своїх обов’язків за кредитним (позиковим) договором. Заявник тепер має змогу знаходити партнера серед банків, які зрозуміють зміст операції та контролюватимуть дотримання законодавства позичальником. Звичайно ж, у разі відмови в реєстрації (загальна ймовірність якої зараз знижується), процедура для позичальника тепер затягується.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0