02 серпня 2013, 9:55

Стимулювання інвестування в українське село

Розгляд чинного законодавства та пропозиції парламентаріїв

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Для багатьох потенційних інвесторів українські землі є цікавими з точки зору розвитку агробізнесу. Дійсно, про родючість українських ґрунтів вже давно йдеться не тільки серед вітчизняних інвесторів, але і серед світових.

Останнім часом на багатьох міжнародних конференціях питання присвячується темі розвитку харчового бізнесу. Не секрет, що з кожним роком дедалі більше іноземних інвесторів дивляться на Україну як на об’єкт для інвестицій в аграрний сектор.

Перепоною в повноцінному інвестуванні в Україну, як завжди, є недосконалість законодавства та негативні показники нашої держави. Водночас, кількість потенційних інвесторів не зменшується, а навпаки.

Як вирішувати це питання?

Очевидно, до цього вже додумалися законотворці, бо на минулому тижні у Верховні Раді України було зареєстровано законопроект «Про стимулювання інвестиційної діяльності в сільській місцевості».

Пояснювальна записка до проекту закону вказує, що він розроблений з метою створення умов для активізації залучення інвестицій на підприємства в сільській місцевості, побудовані та введенні в експлуатацію до 1990 року, на яких не ведеться господарська діяльність останні 15 років і робота яких може бути відновлена в разі капітального ремонту або реконструкції.

Таким чином, законопроект адаптує в Україні поняття, що в країнах OECD визначається як brownfield, щодо сільської місцевості та визначає для нього тимчасовий пакет стимулюючих заходів.

Необхідність прийняття законопроекту зумовлена ситуацією, яка склалася в економічній та соціальній сферах у сільській місцевості. Станом на квітень 2013 року в Україні налічується 212,4 тис. безробітних у сільській місцевості. У зимовий період ця цифра традиційно збільшується приблизно на 15–20%, що зумовлено сезонністю сільськогосподарських робіт. При цьому заробітна плата в галузі сільського господарства одна з найнижчих серед усіх галузей. Так, у квітні 2013 року середня заробітна плата в сільському господарстві становила 2250 гривень при середній зарплаті по Україні 3233 гривень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати