26 березня 2013, 15:26

Реформування ринку електроенергетики України

Обговорення експертами за круглим столом

Опубліковано в №13 (355)

Цього разу законодавчі реформи досягли енергетичного ринку. Зокрема, нині в професійних колах активно обговорюється законопроект № 10571 «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», який розроблено з урахуванням Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 № 187/2012, статті 2 Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, ратифікованого Законом України № 2787-VI від 15.12.2010.

Актуальність теми зумовлена тим, що прийняття Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» надасть можливість створити організаційні, правові та економічні основи функціонування лібералізованого ринку електричної енергії в Україні та сприятиме, зокрема:

– впровадженню повноцінного та конкурентного ринку електричної енергії;

– гарантуванню вільного вибору енергопостачальника споживачем;

– забезпеченню недискримінаційності доступу до магістральних і міждержавних та/або місцевих (локальних) електричних мереж;

– гарантуванню рівних можливостей доступу до ринку електричної енергії;

– формуванню економічно обґрунтованих тарифів на послуги суб’єктів ринку електричної енергії;

– стимулюванню інвестицій та покращанню фінансово-економічного стану підприємств, що працюють на ринку електричної енергії.

Тож 5 березня було проведено круглий стіл, присвячений обговоренню реформування енергетичного ринку України. Захід був організований Громадською радою при МЗС України та Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) у рамках проекту GREENERGY Іnitiative за підтримки Міністерства закордонних справ України.

На початку засідання Руслан Демченко, Перший заступник Міністра закордонних справ України, порушив важливі питання, на яких і базувалася подальша дискусія.

Зокрема, доповідач розглянув потенціал України, оскільки в питаннях електроенергетики наша держава є самодостатньою. Більше того, українська енергія досить часто йде на експорт. У 2012 році вироблено майже 200 млрд кВт/год, з яких понад 10 млрд кВт/годвідскладовано. Порівняно з 2011 роком показник експорту електроенергії зріс у 1,5 разу. До того ж послідовне збільшення експорту електроенергії визначено енергетичною стратегією України на період до 2030 року.

З огляду на те, що Україна вже є членом Енергетичного співтовариства, на сьогодні вживаються заходи адаптації національного законодавства відповідно до норм та правил Європейського Союзу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати