22 січня 2013, 16:22

Реформа Основного Закону: нові реалії

Підсумки засідання круглого столу

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Конституційна реформа в Україні – самоціль чи запорука демократичного розвитку? Новий закон про всеукраїнський референдум – зміцнення народовладдя чи полегшення маніпуляцій? Фрагментарні реформи Основного Закону – мистецтво можливого чи усвідомлена необхідність? Відповіді саме на ці питання намагалися віднайти фахівці під час засідання круглого столу «Конституційна реформа: нові реалії», організованого Школою політичної аналітики при Національному університеті «Києво-Могилянської академії» УНЦПД та Комітетом виборців України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Суспільний інтерес знизився

Нагадаємо, Школа політичної аналітики (далі – ШПА) спільно з Українським незалежним центром політичних досліджень і Комітетом виборців України за підтримки National Endowment for Democracy (NED, USA) реалізує проект «Сприяння конституційній реформі» з квітня 2012 року.

На думку учасників проекту, наразі Президент України, в якого є сильна підтримка в парламенті, має спокусу продовжити розпочату рішенням Конституційного Суду України від 30 вересня 2010 року реформу Основного Закону задля отримання абсолютної влади, ігноруючи суспільну думку та міжнародно-правову легітимність. У цій ситуації лише неурядові організації та експертне середовище мають потенційну можливість опиратися волюнтаризму шляхом забезпечення ефективної, демократичної і орієнтованої на дотримання прав людини реформи Конституції України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати