Популярні матеріали

24 березня 2017, 12:57

Правнича спільнота забезпечує надійний тил

Цього квітня виповнюється 3 роки з початку бойових дій на Сході України. З першого дня представники юридичної професії не залишалися осторонь цих трагічних для країни подій. Деякі правники взяли в руки зброю та вступили до добровольчих батальйонів та підрозділів ЗСУ, хтось допомагає матеріально, хтось надає правову підтримку воїнам та їх сім’ям. Усе це підтверджує небайдужість правничого співтовариства до спільної біди. Внесок кожного був і залишається відчутним і вкрай потрібним.

Тоді, у березні 2014 р., учасники юридичного ринку були одними з ініціаторів волонтерського руху. Волонтерські групи юристів без будь-якого оформлення займалися поставками всього необхідного в зону бойових дій. У серпні 2014 р. партнери юридичної компанії «Правовий Альянс» формалізували волонтерську діяльність та заснували благодійний фонд «Коло» з метою юридичного оформлення та структуризації волонтерських зусиль правників, спрямованих на допомогу бійцям та їх сім’ям.

Олексій Бежевець, ініціатор та очільник новоствореного Фонду, розповідає про початок його роботи: «Тоді ми побачили, що покладатися на державу в питаннях забезпечення бійців на передовій не варто. У 2014 р. це було цілком об’єктивно. Активісти, що мали сильну мотивацію та бажання допомогти боронити країну, почали надавати різноманітну допомогу. Зі свого боку ми забезпечили, щоб ця допомога надходила до тих, кому вона дійсно потрібна, і саме там, де вона критично необхідна. У 2014–2015 рр. потрібно було геть усе, починаючи з військового екіпірування, продуктів харчування, медикаментів і закінчуючи тепловізорами та приладами нічного бачення. Ближче до серпня 2014 р. я зрозумів, що настав час оформити нашу бурхливу волонтерську діяльність задля розширення можливостей по залученню благодійників та систематизації волонтерських зусиль, у першу чергу юристів. Так з’явився фонд «КОЛО».

За 2016 р. волонтерами Фонду було здійснено 17 прямих поставок у зону АТО для передачі найнеобхіднішого бійцям на передову. Серед тих, хто отримав благодійну допомогу – бійці 12-го батальйону територіальної оборони Києва, військовослужбовці 72-ої гвардійської Красноградсько-Київської окремої механізованої бригади та 2-ї батальйонно-тактичної групи 72-ї гвардійської окремої механізованої бригади, батальйон Київ-1, 81-а бригада, перший окремий батальйон морської піхоти, ОШБ «Айдар». Здійснено координацію та підтримку волонтерської групи аеророзвідки «Коло», яка постійно виїзжає на передову, і яку чудово знають у багатьох військових частинах.

Все це стало можливим завдяки зусиллям наших благодійників, серед яких багато представників юридичної професії. Серед тих, хто постійно допомагає Фонду та кому ми надзвичайно вдячні (і це далеко не повний перелік):

 • Тарас Безпалий, адвокат,
 • Петро Бойко, Рада адвокатів Київської області,
 • Денис Бугай, VB PARTNERS,
 • Валентин Гвоздій, ЮФ «Гвоздій та Оберкович»,
 • Ігор Головань, АО «Головань і Партнери»,
 • Регіна Гусейнова, адвокат,
 • Олексій Дідковський, ЮФ «Астерс»,
 • Олексій Євсіков, суддя Вищого господарського суду України,
 • Андрій Журжій, член парламентської фракції «Об'єднання «Самопоміч»,
 • Юрій Михальський, адвокат,
 • Сергій Оберкович, ЮФ «Гвоздій та Оберкович»,
 • Ярослав Огнев'юк, ПЮА «Дубинський & Ошарова»,
 • Анна Огренчук, LCF Law Group,
 • Олександр Оніщенко, АК «Правочин»,
 • Олексій Резніков, Київська міська державна адміністрація,
 • Костянтин Рибачковський, АФ «Столичний адвокат»,
 •  Віталій Сердюк, Averlex,
 •  Лана Сінічкіна, Arzinger,
 •  Владислав Соколовський, АК «Соколовський і Партнери»,
 •  Роман Титикало, АБ «Титикало та партнери»

та багато інших правників, які постійно та різним чином допомагають у роботі фонду.

Під егідою Асоціації правників України було розпочато спільний проект «Правова допомога учасникам АТО», у рамках якого досвідчені юристи та адвокати на безоплатній основі почали надавати правову допомогу військовослужбовцям. У рамках цього проекту з вересня 2014 р. по теперішній час надано близько 850 правових консультацій бійцям та членам їх сімей, забезпечено адвокатську підтримку у 7 кримінальних справах, порушених проти бійців. Для роботи над проектом залучено 136 юристів та адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу.

«Вже багато зроблено, однак ми не можемо збавляти темпи, як не збавляють їх ті, хто нас захищає, – каже Ілля Костін, який наразі очолює Фонд. – Сьогодні, 3 роки потому, відчувається втома, змінюється динаміка надходження коштів, але незмінною залишається мета, задля якої ми це робимо. Ми раді, що до нас кожного тижня долучаються нові бажаючі допомогти. Коли відчуваєш підтримку однодумців, відкривається нове дихання. 3 року тому я та мій 3-й взвод 1-ї роти охорони 12-го батальйону відчули на собі опіку правників. Саме тому я та мої хлопці живі. Не передати словами, якою важливою є підтримка для звичайного бійця, котрий кожну хвилину ризикує життям і вимагає тільки одного – щоб все було не дарма».

Нещодавно до благодійників Фонду долучилися члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, дякуючи яким 10 тактичних аптечок вирушили до бійців, що тримають оборону на лінії зіткнення біля Ясинуватської розв’язки Донецької області (Авдієвська промзона). Залишок коштів піде на придбання спеціального військового обладнання, яке рятує життя.

Аптечки отримають бійці 12-го окремого мотострілкового батальйону 72-ї механізованої бригади. Там, на передовій, вони боронять наш спокій, перебуваючи в постійній небезпеці. Така проста річ, як наявність аптечки, може врятувати життя. На передовій будь-яка підтримка з тилу надзвичайно важлива.

Зараз у ВККС велика відповідальність – іде відбір суддів до Верховного Суду України, але навіть у такий складний час члени Комісії пам'ятають про наших захисників та свій громадянський обов`язок перед ними. Ми щиро вдячні колегам з ВККС за те, що у щоденній рутині справ, які мають величезну вагу для юридичної професії, вони залишаються патріотами, чия громадянська позиція непохитна.

Хочемо окремо сказати про людей, які витрачають свій час та ризикують життям, доставляючи придбані речі до бійців безпосередньо на лінію зіткнення. Це Михайло Ламанов, В’ячеслав Тєльний, Олександр Матюшенко (аеророзвідка) і, звичайно, головний організатор волонтерської логістики Дарина Колісник.

Разом ми переможемо!

Слава Україні!

Слава нації!


Благодійна організація «Благодійний фонд допомоги захисникам вітчизни та їх сім'ям «Коло»

Код ЄДРПОУ 39266921

Банківські реквізити:

Р/р 26002001100835 в АТ «Піреус банк МКБ», м. Київ

МФО 300658

 

Рахунок у «Приватбанку»:

ЄДРПОУ 39266921,

р/р 26002052639022 ПАТ КБ «ПриватБанк», м. Київ,

МФО 320649

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати