02 серпня 2013, 10:02

Пенсії по-­новому: «за» і «проти»

Аналіз Закону України «Про внесення змін до деяких законів України відносно призначення та індексації пенсії»

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Інеса Летич

Законодавством не передбачено механізмів, які зміг би використати роботодавець з метою уникнення обов’язку щодо сплати ЄСВ за вагітну працівницю

Інеса Летич «Asters, ЮФ» радник, член Ради Комітету з трудового права АПУ

Новели у пенсійному законодавстві завжди викликають підвищену увагу населення, оскільки це питання є одним з найболючіших для України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Останні зміни щодо сплати єдиного соціального внеску за період перебування працівниці у декретній відпустці з допомоги, яка нараховується у зв’язку з вагітністю та пологами, також залишаються для переважної більшості людей ще одним кроком влади у бік погіршення становища працюючих жінок та їхніх роботодавців.

Думаю, багато хто погодиться, що питання покращення демографічної ситуації в Україні наразі повністю лежить на громадянах, а держава, яка повинно всіляко стимулювати цей процес, заохочуючи жінок, які вирішили народити дитину, створює лише додаткові перешкоди для цього.

Введення додаткових зборів завжди призводить до додаткової «тінізації» економіки, зокрема трудових відносин. Малий та середній бізнес
в Україні на сьогодні й так не має можливості для нормального функціонування та розвитку, а обов’язок сплачувати єдиний соціальний внесок за період перебування працівниці у декретній відпустці в розмірі 33,2% з допомоги, яка нараховується у зв’язку з вагітністю та пологами, додатково погіршить його і без того непросте становище.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0