02 серпня 2013, 10:02

Пенсії по-­новому: «за» і «проти»

Аналіз Закону України «Про внесення змін до деяких законів України відносно призначення та індексації пенсії»

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Стаття 24 Конституції України гарантує рівні права і свободи як жінкам, так і чоловікам. Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. У Кодексі законів про працю України окремим розділом «Праця жінок» визначено трудові права жінок, зокрема положення про роботи, на яких забороняється праця жінок (стаття 174), обмеження праці жінок на роботах у нічний час (стаття 175), пільги, надані вагітним і мамам малолітніх дітей (статті 176–186).

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці.

Згідно зі ст. 6 цього Закону не є дискримінацією за ознакою статі, зокрема, спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини. До заходів спеціального захисту жінок під час вагітності можна віднести спеціальні відпустки, заборони надурочних робіт, встановлення перерв для годування дитини, гарантії при прийнятті на роботу і заборону звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей, тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0