03 вересня 2013, 15:44

Ознайомлення з матеріалами справи у суді

Приписи Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді

Опубліковано в №35-36 (377-378)

У процесі професійної діяльності юристи, які займаються судовими справами, можуть стикатися з ситуацією, коли необхідно терміново ознайомитись із матеріалами справи, однак цього не вдається зробити у зв’язку з різними відмовками працівників суду. Звісно, це не можна назвати приємним «виробничим» моментом.

Питання діяльності суддів загальної юрисдикції регламентується Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, яка затверджена Наказом Державної судової адміністрації України 27.06.2006 р. № 68.

Найпоширенішою відмовкою від надання судової справи для ознайомлення є те, що згідно з графіком прийому громадян у цей час громадян не приймають.

Коментар

Проте слід зазначити, що відповідно до п.п. 1.9, 23.2 вищевказаної Інструкції графік приймання громадян не поширюється на прокурорів (після пред’явлення службового посвідчення); адвокатів, які беруть участь у розгляді справ (після пред’явлення документа, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, а саме: договору про надання правової допомоги; довіреності; ордера; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги); інших учасників кримінального провадження, адміністративного і цивільного процесу, а також осіб, які брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права та обов’язки (після пред’явлення документа, що посвідчує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення тощо, а також, у разі необхідності, доручення представника).

Отже, юрист, який є стороною по справі, до суду може приходити протягом усього робочого дня.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати