01 квітня 2014, 10:06

Навчальні збори та часткова мобілізація: кадрові нюанси

Алгоритм дій кадрових служб

Сторінка 1 із 2
Надія Бахарєва

Кадровій службі варто заздалегідь вчинити комплекс дій для підготовки підприємства

Надія Бахарєва «Глоріус, АО» адвокат

Відповідно до ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України. З моменту оголошення загальної мобілізації настає особливий період функціонування підприємств.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кадровій службі підприємства варто заздалегідь вчинити комплекс дій для відповідної підготовки підприємства на підставі Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міноборони № 660 від 15.12.2010 р., Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», Інструкції щодо бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та воєнного часу (Додаток до наказу Міністра оборони України від 15.10.1996 р. № 290) та інших нормативно-правових актів.

 

 

До таких дій слід віднести:

  1. Розробку проекту наказу про порядок дій у разі надходження повісток про виклик військовозобов’язаних.
  2. Розробку Положення про здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації на підприємстві.

Організація здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації і контроль за здійсненням цих заходів на підприємствах, які мають мобілізаційні завдання (замовлення), покладаються на їх мобілізаційні підрозділи або призначених працівників з питань мобілізаційної роботи.

  1. Розробку проектів наказу про утворення та затвердження складу мобілізаційного підрозділу підприємства або наказу про призначення працівника(-ів) з питань мобілізаційної роботи.

Чисельність працівників мобілізаційних підрозділів (працівників з питань мобілізаційної роботи) підприємств визначають їхні керівники за погодженням з відповідними центральними або місцевими органами виконавчої влади з огляду на сферу діяльності, характер та обсяг мобілізаційної роботи. Тобто наказ про затвердження складу мобілізаційного підрозділу підприємства або наказ про призначення працівника(-ів) з питань мобілізаційної роботи потрібно ще погодити з органом виконавчої влади.

  1. Розробку Посадової інструкції для працівника з питань мобілізаційної роботи.
  2. Підготовку чи актуалізацію списку призовників/військовозобов’язаних осіб серед працівників підприємства з деталізацією їхнього статусу на підставі відповідних документів і даних працівників, поданих ними при прийнятті на роботу, які мають записуватися в особових картках. При цьому варто оновити інформацію стосовно сімейного стану цих осіб, стану їхнього здоров’я, місця проживання, освіти та звірити дані військових квитків/посвідчень про приписку шляхом ведення Журналу перевірок стану обліку військовозобов’язаних і призовників та стану бронювання. Варто розробити Положення про облік та бронювання військовозобов’язаних на підприємстві.
  3. Підготовку списку заброньованих за підприємством осіб на період мобілізації та на воєнний час і своєчасне оформлення бронювання військовозобов’язаних осіб за підприємством, підготовку клопотань про надання військовозобов’язаним персональних відстрочок від призову в разі необхідності, підготовку наказу про призначення відповідальної особи за облік та бронювання військовозобов’язаних на підприємстві. Бронювання військовозобов’язаних за підприємствами здійснюється шляхом надання їм відстрочок від призову на період мобілізації та воєнного часу. Військовозобов’язані, які мають право на відстрочку від призову, але не зараховані на спеціальний облік унаслідок неоформлення їм відстрочок від призову з вини адміністрації підприємств, підлягають призову за мобілізацією.

Варто пам’ятати, що за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, зокрема час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

0
0