01 квітня 2014, 10:06

Навчальні збори та часткова мобілізація: кадрові нюанси

Алгоритм дій кадрових служб

Сторінка 1 із 4

Суспільно-політична ситуація на Кримському півострові вкрай загострилася. Мають місце неприхована агресія, захоплення російською стороною частини території Автономної Республіки Крим (далі – АРК) та м. Севастополя. Незаконно створені збройні формування проросійського спрямування, за підтримки військових підрозділів збройних сил Російської Федерації (далі – РФ), захоплюють та блокують будівлі органів державної влади, органів влади в АРК, аеропорти, суходільні та морські транспортні комунікації, органи військового управління, військові частини та установи Збройних Сил України, що дислоковані на Кримському півострові.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням РФ у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в АРК і м. Севастополі та відповідно до пунктів 1, 17, 20 ч. 1 ст. 106, ст. 112 Конституції України в. о. Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов видав Указ № 303/2014 від 17 березня 2014 р. «Про часткову мобілізацію», затверджений Законом України від 17.03.2014 року № 1126-VII. Так, Указом постановлено оголосити та провести часткову мобілізацію (далі – мобілізація) на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Мобілізацію на території АРК та м. Севастополя здійснити з числа громадян, які в добровільному порядку висловили бажання бути призваними на військову службу, у тому числі шляхом прибуття до військових комісаріатів, військових частин.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Тижнем раніше, Указом в. о. Президента України від 02.03.2014 № 189/2014 було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України». Міністерству оборони України було доручено організувати і провести навчальні збори з військовозобов’язаними в необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним штабом Збройних Сил України. Яким чином кадрові служби мають оформляти відповідні документи працівників при відправленні на навчальні збори та при мобілізації, розбиралася «Юридична газета».

 

Навчальні збори

Відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють проведення навчальних зборів, за винятком випадків, коли громадянин України є добровольцем, відібрані кандидати для призову на навчальні збори викликаються повісткою встановленого зразка із зазначенням дати прибуття до військкомату.

У разі якщо кандидат для призову на навчальні збори затверджений і внесений до списку військовозобов’язаних, призваних для проходження навчальних зборів, кадровій службі роботодавця такого військовозобов’язаного необхідно дотримуватися певної процедури оформлення відсутності співробітника. Роботодавцям, чиї співробітники раніше брали участь у виборчих процесах, процедура документального оформлення такого звільнення співробітників від роботи буде дещо знайома.

 

 

Як пояснюють партнер АО Arzinger Павло Ходаковський і старший юрист АО Arzinger Олеся Павлинська, на підставі повістки районного (міського) військового комісаріату роботодавець має видати наказ про звільнення співробітника від роботи на час проходження навчальних військових зборів. При цьому відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю і ч. 11 ст. 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992 г., за викликаними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігається робоче місце і середня заробітна плата на підприємстві, установі, організації, з якими військовозобов’язаний знаходиться у трудових відносинах, незалежно від форми власності роботодавця. Вказані гарантії також слід відобразити в наказі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати