05 лютого 2013, 18:25

Кримінальний процес-2013

Щодо дії окремих норм, які регулюють роботу захисника по справі

Опубліковано в №06 (348)

Євген Смирнов

Проблеми, які виникають при реалізації права захисника на збір доказів

Євген Смирнов «ЛЕГАРТ, ЮФ» Адвокат, Керуючий партнер

Законодавець виконав достатньо великий обсяг роботи, результатом якої можна вважати продемонстроване прийняттям нового КПК України бажання посилити роль захисника. Було зроблено спробу створити фундамент для збільшення можливості адвоката брати участь у змагальному процесі на рівних умовах, у тому числі при зборі доказів у рамках кримінального провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, починаючи зі статті 7 КПК України, яка вказує на загальні засади кримінального провадження, стає зрозуміло, що зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати принципу змагальності сторін і свободи в наданні ними суду своїх доказів. Якщо додати до вищевикладеного обов’язки захисника, які містяться в ст. 47 КПК України, відповідно до яких останній зобов’язаний використовувати засоби захисту, передбачені Кодексом та іншими законами України, то може скластися враження, що можливості адвоката практично безмежні. Усілякі сумніви з цього приводу зникають після вивчення ст. 93 КПК України, яка прямо вказує на те, що сторона захисту здійснює збір доказів шляхом витребування й отримання від органів влади, установ, службових і фізичних осіб речей, копій документів, висновків ревізій тощо. Проте вже при уважному вивченні й спробі реалізації вимог вищевказаної ст. 93 Кодексу проблемним питанням є фактична можливість захисника ефективно виконувати покладені на нього обов’язки.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0