18 березня 2014, 17:01

Командна робота в юридичній компанії: важливість, практика, помилки

Розподіл обов’язків і персональна відповідальність за спільний результат між партнером, маркетологом та юристом

Опубліковано в №12 (406)

Одним із найважливіших елементів в юридичному бізнесі є бездоганна репутація юриста, яка набувається роками та формується на таких фундаментальних принципах, як професіоналізм, відданість справі, добросовісність і порядність. Утім, для побудови успішного юридичного бізнесу однієї репутації буде недостатньо. Насамперед необхідно сформувати чітку стратегію, яка включає в себе як короткострокові, так і довгострокові цілі та наступні кроки компанії, адже саме стратегія визначає подальшу спеціалізацію компанії, на яких клієнтів та на які сфери бізнесу орієнтується юридична фірма. Відповідно до стратегії формується правильна та послідовна маркетингова політика компанії, яка передусім включає в себе професійне обслуговування потреб клієнта та бездоганну репутацію на ринку. Очевидно, що досягти цього неможливо без професійної злагодженої команди. Адже юридичний бізнес на 90% залежить від інтелектуальної складової: декілька професійних адвокатів у змозі принести компанії прибутку більше, ніж десятки посередніх юристів. Що ж являє собою командна робота в успішній юридичній фірмі? Як повинні розподілятися обов’язки та персональна відповідальність за спільний результат між партнером, маркетологом і юристом в юридичній компанії? У цих питаннях спробувала розібратися «Юридична газета».

Насамперед – стратегія!


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На думку більшості фахівців, успішна командна робота в юридичній компанії в першу чергу полягає у відсутності зацикленості на культі однієї особистості. Як свідчить практика, у випадку, коли ключовий партнер йде з бізнесу, це вкрай негативно позначається на роботі юридичної фірми і в подальшому вона зазвичай зливається з якимись російськими партнерами або ж, що трапляється рідше, просто розпадається. Для того щоб цього не трапилося, вочевидь необхідно використовувати ту модель, яка включає в себе правильну партнерську відповідальність, розподілення між партнерами, юристами та маркетинговим відділом тих обов’язків, що інколи бере на себе одна особа, яка є обличчям такої фірми, тобто партнер.

Насамперед при цьому необхідний розподіл обов’язків на всіх етапах. Як правило, у більшості успішних компаній юрист працює з проектами клієнтів, проводить переговори, бере участь у розвитку клієнтських відносин. Маркетолог проводить внутрішні дослідження, вивчає та аналізує ринок, планує В2В комунікації, працює з інформаційним простором. У свою чергу партнер вибудовує відносини з поточними клієнтами, розширює сфери обслуговування, залучає нових клієнтів, працює в якості керівника напрямку/команди за конкретними проектами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати