02 квітня 2013, 14:16

Кіпр – світовий фінансовий центр

Робота з іноземною юрисдикцією

Опубліковано в №14 (356)

Олександр Плотніков

Не слід змішувати проблеми банківського сектору Кіпру з діяльністю холдингових компаній, зареєстрованих у цій країні

Олександр Плотніков «Arzinger» партнер

Не секрет, що офіційно Кіпр є найбільшим закордонним інвестором в економіку України. При цьому всі розуміють, чиї саме кошти інвестуються з Кіпру. Через низькі податкові ставки та вигідні умови двостороннього договору про уникнення подвійного оподаткування Кіпр став для багатьох українських бізнесменів украй привабливою юрисдикцією для створення холдингових компаній для власного бізнесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з офіційними заявами влади Кіпру станом на 21 березня (дата написання цього матеріалу), кіпрські банки будуть закриті до 26 березня. І якщо податок все ж таки буде введений до цієї дати, то він буде автоматично стягнутий зі всіх депозитів, які находяться в банках. Тобто уникнути оподаткування, у разі його введення, не вдасться.

Але чи дійсно загрожує українському бізнесу на Кіпрі запровадження такого податку?

Насамперед не слід змішувати проблеми банківського сектору Кіпру з діяльністю холдингових компаній, зареєстрованих у цій країні. Зазвичай прибуток кіпрських компаній не осідає безпосередньо на Кіпрі. Він або направляється знову в Україну (у якості реінвестицій), або спрямовується в інші юрисдикції (в тому числі й офшорні). Решта вкладається у різноманітні інвестиційні фонди або нерухомість. Якщо з певної причини прибуток кіпрських компаній все ж таки залишається на Кіпрі, то лише невелика його частина спрямовується у банківські депозити.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0