26 лютого 2013, 2:34

Кіберзлочинність – злочинність ХХІ сторіччя

Інформаційне суспільство та його злочини

Опубліковано в №08-09 (350-351)

Леонід Тимченко

Кіберзлочинність розвивається так само швидко, як розвивається мережа Інтернет

Леонід Тимченко К. ю. н., заступник начальника Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС

Питання кіберзлочинності на сьогодні є надзвичайно актуальним. Я  розділив би його на дві частини. Перша – діяльність, що стосується платіжних карток та їх реквізитів, друга – це шахрайство в системі дистанційного банківського обслуговування (система: клієнт-банк).

Якщо говорити про успіхи Управління боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України щодо першого напрямку, то в травні 2012 р. працівниками управління було затримано групу громадян Румунії, які отримали вирок суду першої інстанції у вигляді позбавлення волі строком на три роки за встановлення скіммінгових пристроїв (приладів, що таємно зчитують дані магнітної стрічки банківської картки) на пунктах самообслуговування деяких банків. Наразі шахраї відбувають термін свого покарання.

Якщо говорити про кількість скіммінгових пристроїв на банкоматах, то, звичайно, простежується тенденція до зростання. Кіберзлочинність розвивається так само швидко, як розвивається мережа Інтернет, де у вільному доступі можна почерпнути всі необхідні знання щодо цього виду злочинності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0