14 травня 2013, 11:12

ІХ Облігаційний конгрес: тенденції року

Обговорення головного в розвитку фінансових інструментів в Україні

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Попри недосконалість: діяльності фінансового ринку в Україні, надії не полишають гравців ринку. Дійсно, з огляду на сучасні потреби різних фінансово-промислових груп, зростає попит на експертів ринку фінансів та цінних паперів, оскільки завдяки використанню таких механізмів можна отримати додаткове фінансування чи залучити якісного інвестора.

Тож для обговорення актуальних питань та обміну досвідом фахівці ринку фінансів зібралися в одному зі столичних готелів на ІХ облігаційний конгрес.

У своєму виступі Зінаїда Беляєва, заступник голови правління ПАТ «Агентство з рефінансування житлових кредитів», наголосила на перспективах іпотечних облігацій.

Зокрема, пані Зінаїда наголосила, що одним з найпрогресивніших механізмів рефінансування іпотечних кредиторів у світі є система залучення коштів з фондового ринку шляхом випуску іпотечних облігацій.

Відповідно до визначення Європейської іпотечної федерації іпотечні облігації – боргові цінні папери, які випускаються кредитними установами та забезпечені певними типами активів, як правило, іпотечними кредитами.

Вимоги Директиви ЄС про угоди про спільні інвестиції в оборотні цінні папери від 1998 року містять наступні підстави вважати іпотечні облігації надійним фінансовим інструментом:

– випуск та обіг іпотечних облігацій підлягає спеціальному

державному нагляду;

– іпотечні облігації повинні мати забезпечення, що перевищує розмір запозичення;

– власники іпотечних облігацій мають пріоритетне право вимоги у разі банкрутства емітента облігацій.

У країнах ЄС за рахунок іпотечних облігацій фінансується близько 38–40% заборгованості за іпотечними кредитами, при цьому частка іпотечних облігацій у фінансуванні іпотечних кредитів стрімко зростає.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати