29 жовтня 2013, 12:06

До гендерного питання в юридичній професії

Бути жінкою­юристом: як воно?

Опубліковано в №44 (386)

Важливою перевагою жінок­юристів є також високорозвинена інтуїція

Галина Степаненко «Право-­Перемога, ЮФ» Адвокат

Юриспруденція здебільшого вважається чоловічою сферою діяльності і має свої міфи. Так, є загальне переконання, що чоловіку­юристу простіше та легше, ніж жінці, і що в будь­яких переговорах він виграє в жінки, перебуваючи з нею на рівних умовах, а іноді й поступаючись їй у професійній підготовці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Разом з тим, юристи, які працюють у сфері консалтингу, незалежно від статі повинні володіти однаковими якостями. При цьому недостатньо бути просто фахівцем у своїй сфері, важливо мати яскраво виражені комунікативні навички. Комунікабельність дуже важлива для побудови міцних і тривалих відносин з клієнтами, тому риси характеру, які традиційно вважаються жіночими, – гнучкість, здатність розуміти, співчувати, уміння вислухати співрозмовника і проникнутися його проблемами, – вкрай корисні. Важливою перевагою жінок­юристів є також високорозвинена інтуїція. Вона дозволяє розрізняти дійсне ставлення співробітників і клієнтів до себе, оцінювати та прогнозувати поведінку інших людей, а також відчувати кон’юнктуру ринку і передбачати, на вивченні та удосконаленні якого напрямку необхідно зосередитись при плануванні політики компанії, як ефективніше вирішити ту чи іншу проблему клієнта, не обмежуючись гранями виключно аналітичного підходу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0