29 жовтня 2013, 12:06

До гендерного питання в юридичній професії

Бути жінкою­юристом: як воно?

Опубліковано в №44 (386)

Марина Борута

Намагатися не виглядати розумною, а бути розумною

Марина Борута Начальник юридичного департаменту ТОВ «Екторнет Менеджмент Україна»

Справді, в останні роки професія юриста зазнала значних змін, що зокрема пов’язано й зі збільшенням числа жінок серед представників професії у світі в цілому. За словами голови комісії зі становища жінок у професії Американської асоціації юристів, «незважаючи на значні успіхи за останні 20 років, жінки досі стикаються зі стійкими бар’єрами на шляху до успіху». Серед причин, з яких лише невеликій кількості жінок вдається зробити кар’єру партнера юридичної фірми, можна назвати гендерні забобони та іноді нерівні можливості для неформального спілкування з колегами і клієнтами. Однак головним каменем спотикання, мабуть, залишається неможливість для жінки­юриста все ж таки знайти розумний баланс між сім’єю і роботою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юристам не чуже ніщо людське, вони так само одружуються, створюють родини і заводять дітей. Очевидно, що робота практично 24 години на добу як незмінна умова досягнення статусу партнера юридичної фірми погано співвідноситься з поняттям сімейного життя. Неповний же робочий день зовсім несумісний з класичною уявою про роботу партнера. «Провести дві години з дитиною в кіно чи посидіти над документами і заробити додаткові гроші?» – дилема, добре відома будь­якій успішній бізнес­леді.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0