22 жовтня 2013, 15:48

Дія Кримінального процесуального кодексу в 2013 році

Перші підсумки, зауваження та практика

Опубліковано в №43 (385)

Робота нового Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) ще рік тому викликала критику з боку адвокатської спільноти, проте документ діє вже досить тривалий час, тож можна зробити перші висновки.

Від адвокатів, які звикли працювати за КПК 1960 року, нині чути багато нарікань на новий Кодекс. Насущним є питання спілкування обвинувачення та захисту, що існуватиме незалежно від будь­якої процесуальної форми.

Цілі та завдання кримінального процесу – тема, що буде актуальною в найближчі роки. Це пов’язано зі зміною концептуальної форми та правової сутності інститутів кримінального процесу. В цьому випадку виникає небезпека, що пов’язана з підходом до правової сутності правових інститутів. З огляду на природу права, суб’єкт, що має більшу процесуальну силу викривляє форму процесу. Досить часто протилежна сторона, відстоюючи свої інтереси, сприяє цьому викривленню.

На сьогодні й надалі важливо сфокусувати основні цілі та завдання кримінального судочинства. І, дотримуючись цих процесуальних основ, можна давати характеристики окремим процесуальним інститутам та ситуаціям.

Зокрема, нині завдання кримінального судочинства розглядаються у двох аспектах:

1.            Ефективно встановити факт злочину, віднайти осіб причетних до скоєння цього злочину, і притягти цих осіб до відповідальності;

2.            Жодна особа, що не причетна до вчинення цього злочину, не має понести покарання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати