05 листопада 2013, 15:36

Державний земельний банк: «за» і «проти»

Прогнози наслідків загрозливої діяльності

Опубліковано в №45 (387)

Єдиний ліквідний актив на сьогодні – це земля

Тарас Кутовий Народний депутат

Ми сьогодні розуміємо, що це питання законодавчого поля, регулювання відносин, які на сьогодні складаються в Україні, але більше це питання активів, питання місця громадян України – власників земельних ділянок у функціонуванні цих активів, питання чесної, здорової конкуренції на ринку, ефективності роботи держави як реформатора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нині пропонується, щоб на ринку з’явився один монопольний учасник, який поза межами мораторію на продаж сільськогосподарської землі став потенційно основним рейдером стосовно всіх інших учасників ринку. За умов відсутності грошей і наявності майже 10 мільйонів гектарів землі у держави навіщо державі на сьогодні ще земля? Висновок очевидний: грошей немає, і єдиний ліквідний актив на сьогодні – це земля.  Планомірними кроками приходимо до того, що мораторій фактично буде скасовано, але для одного вибраного учасника ринку.  Навіщо здійснюються всі ці кроки для забезпечення ефективної діяльності державної установи? Що більше важить – державна земля, земля інших людей чи створена інституція? Тобто ми створюємо якусь імперативну адміністративну норму,  якийсь банк, якусь схему, а потім під нею починаємо оперувати всіма державними ресурсами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0