08 жовтня 2013, 17:06

Державне бюро розслідувань України: зволікати нікуди?

Аналіз законопроекту № 3042 від 01.08.2013 р.

Опубліковано в №41 (383)

Побудова такої системи спрямована на виконання Україною обов’язків, взятих перед Радою Європи

Олег Острійчук Заступник прокурора Полтавського району Полтавської області, аспірант НАПУ

Тривалий час в Україні відбувається процес реформування кримінальної юстиції. Рушійною силою в ньому стало прийняття та набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України в 2012 році. Аналіз концепції реформування кримінального судочинства та кримінального процесуального законодавства свідчить про те, що такі процеси триватиме й надалі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Важливим у системі реформування є прийняття Закону, який буде регулювати відносини щодо функціонування Державного бюро розслідувань. Так, 01.08.2013 р. за № 3042 у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про Державне бюро розслідувань України». Необхідність розробки цього нормативно­правового акта зумовлена положеннями абзацу четвертого пункту 1 Прикінцевих та перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якими окремі його норми вводяться в дію з дня створення Державного бюро розслідувань України, але не пізніше ніж п’ять років з дня набрання чинності цим Кодексом.

З початком функціонування Державного бюро розслідувань України функції прокуратура як державний орган втратить функцію досудового розслідування. Побудова такої системи спрямована на виконання Україною обов’язків, взятих перед Радою Європи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0