02 квітня 2013, 10:17

Чи потрібен взагалі Україні Закон «Про внутрішню торгівлю»?

Про спроби державного регулювання ринкових відносин

Опубліковано в №14 (356)

Невирішених проблем на сьогодні досить багато

Ігор Гарбарук Директор департаменту розвитку торгівлі Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Торгівля – це дійсно та надчуттєва сфера, яка стосується практично кожної людини. Вважаймо, що це та галузь, яка повинна розвиватися досить виважено і бути підкріплена системними законодавчими актами, які мають бути збалансованими і, якщо й створені, то за умови громадського обговорення з максимальним урахуванням побажань представників бізнесу. Так, ми проводили активну роботу з громадськістю щодо доопрацювання проекту закону «Про внутрішню торгівлю»: за головуванням керівництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі відбувалися розширені наради за участі заінтересованих центральних органів виконавчої влади, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, представників торговельних асоціацій та торговельних мереж, представників товаровиробників і громадських асоціацій. На цих нарадах обговорювалися дискусійні положення законопроекту, які викликали занепокоєння з боку громадськості. Внесені пропозиції опрацьовувалися міністерством, до тексту законопроекту вносилися поступові зміни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Досить активно обговорювалося питання щодо виключення певних положень, як то положення заборони торговельної діяльності у магазинах площею понад 200 кв. метрів суб’єктам господарювання, які є платниками єдиного податку, положення щодо обов’язкової звітності за результатами року, положення про встановлення штрафних санкцій. Велася щоденна виважена робота з доопрацювання. І, зважаючи на принцип стосовно того, що законодавчі ініціативи можуть бути ефективними та дієвими тільки тоді, коли вони будуть підтримані бізнесом і суспільством у цілому, Мінекономрозвитку й надалі буде враховувати всі змістовні пропозиції з метою вирішення існуючих проблемних питань у галузі внутрішньої торгівлі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0