26 січня 2016, 22:57

10 років Ліги студентів АПУ

5 кроків до успіху та 5 основних цінностей

Опубліковано в №3-4(501-502)

LigaUBA


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ліга студентів АПУ від самого початку свого заснування ставила перед собою надзвичайно амбітні цілі та неодмінно досягала їх з успіхом, переконуючи всіх, що студенти, попри свій молодий вік, здатні мислити глобально та здобувати дорослі результати.

Перший ключ до успіху полягає в тому, що Ліга була заснована студентами та вся основна робота виконується ними ж. Адже саме студенти знають, що потрібно молодим правникам, щоб відкрити найцікавіші сторони юриспруденції, стати висококласними професіоналами та отримати задоволення від своєї справи. Тому організатори наших заходів та ідейні натхненники проектів роблять усе можливе, щоб результати їхньої діяльності завжди приносили позитивний ефект для всіх, хто співпрацює з Лігою студентів, втілювали їхні мрії та давали нові шляхи для самовдосконалення.

Перші кроки…

Окрім майбутніх правників, Ліга студентів АПУ опікується й належною реалізацією прав студентства в цілому. В перші роки свого існування Ліга започаткувала проект «Посилення ролі та підвищення потенціалу студентського самоврядування в Україні як невід’ємної складової демократизації вищої освіти», в рамках якого спільно з Фондом сприяння демократії Посольства США в Україні було проведено низку Всеукраїнських заходів, спрямованих на об’єднання студентів з усієї України задля обговорення важливих питань щодо забезпечення доступу до студентського самоврядування та сприяння реалізації. В ідеалі, система студентського самоврядування спрямована на надання студентам можливості реалізувати свої здібності у сфері управління на локальному рівні вже з перших курсів.

Спершу, у жовтні 2007 р. було проведено Круглий стіл на тему «Роль студентського самоврядування в навчальному процесі університету», який зібрав спеціалістів для обговорення пріоритетних напрямів розвитку органів студентського самоврядування та вироблення спільного плану їхньої діяльності з адміністрацією університетів.

Другим етапом проекту в грудні 2007 р. став Всеукраїнський табір лідерів студентського самоврядування, під час якого за участі професійних тренерів було проведено комплексне навчання студентів щодо головної мети функціонування студентського самоврядування, його структури та функцій, а також тренінги з підготовки планів діяльності та правового забезпечення діяльності органів студентського самоврядування та їх функціонування.

У квітні 2008 р. було проведено Всеукраїнську модель студентського самоврядування, учасники якої мали змогу обмінятися позитивним досвідом щодо розбудови студентського самоврядування, ознайомитися з особливими проектами, які успішно реалізуються в рамках студентського самоврядування, побудови команди, а також проаналізувати проблеми розвитку такого інституту. За словами учасників, подібні заходи роблять вагомий внесок у розбудову студентського самоврядування України, сприяють тіснішій комунікації, а головне – є тим чинником, який допомагає перейняти позитивний досвід у роботі студентського самоврядування в конкретному ВНЗ.

У червні 2008 р. відбулася Заключна Всеукраїнська конференція лідерів студентського самоврядування, на якій було відзначено створення Концепції розробки та впровадження кодексу честі для ВНЗ, що стало новацією для вищої освіти. Крім того, було проведено низку локальних заходів на базі провідних ВНЗ України. Результати проекту були надзвичайно високо оцінені представниками Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Другий ключ успішного розвитку Ліги студентів АПУ залежить від креативності студентів та їх талантів. Експерти, які співпрацюють з Лігою, неодноразово наголошували, що бажали б бачити наших членів після закінчення університетів у своїх юридичних фірмах. Це пояснюється тим, що світ юридичного бізнесу довгий час був досить консервативним, тому зараз він потребує свіжої крові та нових ідей. Під час заходів Ліги студентів учасники нерідко ставлять запитання та пропонують неординарні погляди на певні правові явища, що яскраво демонструє нестандартний підхід молодих юристів до сучасного правового середовища. Саме такий підхід здатний принести майбутньому правнику перемогу в надскладних справах, допомогти здобути повагу колег, визнання в юридичній спільноті та, звісно, гідні гонорари, як оцінку професійної майстерності.

Ліга студентів АПУ як альтернативна система освіти

Помітна різниця між членами Ліги студентів АПУ та звичайними студентами проявляється в активній участі перших у різноманітних правничих школах, форумах та змаганнях Ліги, під час яких надзвичайно цінну інформацію можна отримати не з застарілих підручників, а з практичної діяльності юристів, з їхніх порад, історій та конкретних прикладів вирішення тих чи інших правових ситуацій. Таким чином, Ліга студентів АПУ створює альтернативну систему освіти, надаючи студентам одразу низку переваг.

По-перше, за короткий час (1-2 дні) учасники заходів Ліги отримують концентрований масив інформації, як теоретичного характеру, так і, переважно, практичного, якого вистачає, щоб в загальних рисах зрозуміти усі важливі аспекти питань, що розглядаються. Разом з тим, у вищих навчальних закладах деяким галузям права, як-от право інтелектуальної власності, корпоративне, антимонопольне, морське право тощо, робота в яких зараз приносить мільйони доларів в Україні та світі, приділяється не більше однієї години, замість цього на вивчення загальнотеоретичних положень дається більшість часу. Саме тому Ліга студентів АПУ відбирає найбільш важливі знання, які є актуальними вже сьогодні.

По-друге, нерідко експерти пропонують учасникам підсумувати засвоєну інформацію, узявши участь у розборі кейсів, перебуваючи в ролях потерпілих та обвинувачених, контрагентів, адвокатів, прокурорів та суддів. Подальша оцінка з боку експертів та власне сприйняття студентами своєї роботи в подібних модельованих ситуаціях дає розуміння необхідної поведінки в реальних ситуаціях такого плану.

По-третє, Ліга студентів АПУ пропонує участь у судових дебатах та змаганнях, в яких студенти вже більш професійно можуть підготувати справу та вийти на новий рівень судової майстерності, ораторського мистецтва та знання юридичної практики. Ліга дає можливість випробувати свої знання та здібності в судових дебатах з цивільного, господарського, кримінального, податкового, адміністративного права та процесу, а також взяти участь в унікальному заході – Всеукраїнських змаганнях зі слідчих дій, що являють собою моделювання розслідування кримінальних правопорушень із застосуванням справжнього обладнання, проведення низки слідчих дій та оцінки кожного етапу справжніми суддями та експертами.

У справжньому суді студент, який брав участь у подібних заходах Ліги студентів, буде відчувати себе набагато впевненішим, у порівнянні з помічником адвоката, який просто закінчив університет з червоним дипломом.

Крім того, для перевірки не лише усної, а й письмової креативності студентів та підготовки їх до майбутньої роботи, члени Ліги студентів АПУ спільно з AVER LEX беруть участь у Конкурсах з написання процесуальних документів у кримінальному судочинстві.

Також студенти, які бажають результативно брати участь у змінах законодавства України, залучаються до Всеукраїнської школи майбутнього парламентаря та Школи законодавчої техніки, які організовує Комітет суспільної ініціативи Ліги студентів АПУ, де відомі політтехнологи, експерти, соціологи та громадські діячі розкривають секрети законотворення та можливості для студентів задля подальшого впливу на цю сферу суспільного життя.

Таким чином, участь у заходах Ліги студентів АПУ дає змогу кожному студенту інвестувати у своє майбутнє та відкрити для себе значний потенціал і масив знань у багатьох актуальних та важливих сферах юриспруденції. Саме ті, хто розуміє ці надзвичайні переваги Ліги, вступають до її лав, вже зараз їх чисельність наближається до 2700.

Стажування та працевлаштування

Третій ключ успіху показує, як Лізі студентів АПУ вдалося підійти до вирішення одного з найважливіших питань кожного студента-юриста: подальше працевлаштування та отримання практичного досвіду. Ліга зарекомендувала себе перед юридичними фірмами як організація, члени якої володіють якісними знаннями, практичними навичками та бажанням якнайшвидше проявити себе. Під час заходів Ліги учасники, котрі особливо цікавляться предметом дискусії, можуть особисто поспілкуватися з експертами й зарекомендувати себе на майбутнє.

Система стажування Ліги, завдяки співпраці з провідними представниками юридичного бізнесу та органами влади, допомагає всім охочим випробувати себе, готуючи матеріали серйозного кейсу, стати учасниками запеклих судових баталій та відчути життя юриста зсередини. Але надалі працювати в юридичних фірмах лишаються лише найкращі. Членів Ліги студентів АПУ серед таких студентів – більшість.

Спеціально для тих студентів, хто бажає проявити свої здібності в написанні наукових робіт, організовуються традиційні Всеукраїнські конкурси. Крім того, за ініціативи Дениса Бугая, АО «IMG Partners», ЮФ «Лавринович і партнери», ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» та спільно з Українською Арбітражною Асоціацією, які тривалий час виступають партнерами Ліги студентів АПУ, проводяться стипендіальні конкурси, за результатами яких студенти, крім визнання, отримують грошові премії та можливість проходження стажувань.

Партнери Ліги

Четвертий ключ успіху демонструє, що важливість діяльності Ліги студентів АПУ високо оцінюють не лише самі студенти. Упродовж 10-ти років партнерами Ліги виступали надзвичайно вагомі національні й міжнародні організації та провідні юридичні фірми, які підтримували проекти, що реально змінюють суспільство на краще. Доводячи свою відповідальність та підтримуючи повагу міжнародних організацій, Ліга студентів АПУ кілька років поспіль виступала адміністратором Національного раунду Конкурсу з міжнародного права імені Бена Телдерса, який проходить на базі Міжнародного суду ООН.

За підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні були проведені такі заходи, як Всеукраїнський тренінг з фандрейзингу, Перша національна конференція з господарського права «Захист прав та законних інтересів суб’єктів господарювання: проблеми правового регулювання», Всеукраїнські судові дебати з цивільного права й процесу ім. Станіслава Дністрянського, Всеукраїнська школа з права інтелектуальної власності, Всеукраїнська правнича школа з правового регулювання ринку нерухомості та багато інших.

Важливою стала співпраця з Молодіжною громадською колегією при Голові Верховної Ради України щодо реалізації проекту «Всеукраїнська мережа громадських уповноважених з прав студентів», яка допомогла підготувати юридичний аналіз звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо законодавчих змін, спрямованих на покращення стану дотримання прав студентів.

В рамках проекту Ліги студентів АПУ «Студенти-правники України за кращу юридичну освіту» у співпраці з Радою з міжнародних досліджень та обмінів (IREX) було проведено Круглий стіл на тему «Теоретичні й практичні аспекти ІРО», Всеукраїнські змагання з кримінального права та процесу «Майстерність судової промови», Всеукраїнську конференцію з адміністративного права «Адміністративне право та процес очима молодих учених» та інші локальні заходи.

У 2014 р. в VI Таборі з навчання громадської діяльності Ліги студентів АПУ взяв участь Олів’є Ведрін, Президент Континентального Університету бізнес-школи у Києві, який висловив надзвичайну зацікавленість Європи у розвитку України та участі молоді у розбудові суспільства.

У 2015 р. надзвичайно вагомою стала співпраця Ліги студентів АПУ з молодіжним фондом ООН UNICEF, що спрямована на поширення серед учнів шкіл з усієї України сутності Глобальні цілі сталого розвитку, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН на 2015-2030 рр. Суть проекту полягає у проведенні в школах освітніх лекцій з метою наголошення на важливості обговорення поточних проблем у світі та їх розуміння вже в дитячому віці. Позитивні відгуки від співпраці як самих учнів, так і активістів Ліги студентів АПУ дають змогу стверджувати про продовження цього проекту в майбутньому.

П’ятий ключ успіху Ліги студентів АПУ полягає в постійному саморозвитку всіх, хто бере участь у створенні проектів та управлінні. Якщо студенти відчувають себе достатньо здібними, бажають проявити свої амбіції та отримати досвід роботи в команді, для них відкриті посади керівників напрямків, організаторів заходів, голів осередків та членів Правління (у разі активної роботи й значних результатів). На своїх посадах студенти вирішують важливі питання фінансування, тайм-менеджменту, стратегічного планування, розподілу ролей та обов’язків, проектного менеджменту та отримують досвід, який стане у нагоді в дорослому житті. Крім того, члени Ліги студентів постійно обмінюються порадами щодо вдосконалення своєї роботи, без вагань беруться за надскладні завдання та щоразу доводять відданість нашим основним цілям.

Підходи до роботи тієї чи іншої команди відрізняються, залежно від регіонів. І це не дивно: за 10 років існування 6 невеликих відділень перетворилися в 21 осередок по всій Україні. Кожен осередок має свої визначальні риси: традиційні заходи, наукові погляди та школи права у певних ВНЗ тощо. Але всіх їх об’єднує одна важлива річ: кожен лігівець докладає зусиль заради основної місії – формування правничої еліти суспільства.

Мета та цінності організації

5 кроків до успішної організації, якою через 10 років стала Ліга студентів АПУ, зумовили формування 5-ти основних цінностей, що будують світогляд кожного члена Ліги. Насамперед, це командна робота, що дає змогу врахувати досвід і вклад кожного в загальну справу та створити цілісну картину плідної співпраці. Друга цінність – постійне професійне та кар’єрне зростання, що розкриває можливість для кожного студента-правника, завдяки Лізі студентів АПУ, отримати якісні, дійсно необхідні, актуальні знання та навички, які сформують в його обличчі конкурентоздатного юриста-професіонала.

Третя цінність, нерозривно пов’язана з другою – особистісний розвиток, адже завдяки роботі у Лізі можна стати спеціалістом не лише в юридичній сфері, а й здобути менеджерські вміння, зрозуміти культуру бізнесу. Четверта цінність – суспільна важливість та корисність діяльності Ліги студентів АПУ виявляється в головному спрямуванні роботи кожного лігівця, а саме – праця задля блага суспільства.

П’ята цінність є інтегральною та показує, що лише об’єднавши усі зусилля, зібравшись в єдину міцну команду, яка бажає рухатися вперед до головної мети – розбудови суспільства, Ліга студентів АПУ досягає свого призначення.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати