20 серпня 2014, 17:33

Служба фінрозслідувань знизить напругу в стосунках між бізнесом і державою

Прес-служба Державної фіскальної служби

Про це перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко заявив під час кущового семінару в Чернігові, участь у якому взяли представники  бізнесу і громадськості Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.

«Ми провели відкритий діалог. Усі пропозиції, що надходили, ми взяли до уваги. Усі вони будуть проаналізовані й враховані, щоб навіть на етапі створення Служби не було розмежувань на «контролера» і «жертву», а була повноцінна співпраця держави і бізнесу».

Загалом, розповів посадовець, за час проведення громадських обговорень надійшло більше 200 пропозицій від громадськості. Хтось висуває пропозиції, хтось - побоюється нового органу.

«Саме тому процес створення СФР цілком прозорий і публічний, - запевняє Володимир Хоменко. - Бізнес має розуміти, що ми кардинально змінюємо тип стосунків. Служба фінрозслідувань знизить напругу у стосунках між бізнесом і державою».

Пріоритетними напрямками роботи відомства, за словами податківця, будуть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, корупцією, а також  контроль за витратами чиновників.

Створення СФР, запевнив Володимир Хоменко, не вимагає додаткових видатків: державні кошти будуть зекономлені завдяки скороченню штату і структур-дублерів.

Ефективність роботи нової структури очевидна, вважає посадовець. Буде визначатися певний перелік ризиків. І якщо у підприємства їх немає, то і не буде підстав його перевіряти. Такий відбір робитиметься комп’ютеризовано, без втручання співробітників. Це дасть можливість усунути основну корупційну складову, адже контролюючий орган мінімально контактуватиме з бізнесом.

«Практично припинено перевірки малого і середнього бізнесу, - зазначив Володимир Хоменко. - Ми ставимо основне завдання - боротьба з неконтрольованими тіньовими потоками. Це «конверти», «податкові ями», контрабанда, виведення коштів за кордон. Ми перекрили організоване розкрадання».

Законопроект, що регулює роботу СФР, був прийнятий на засіданні Кабінету Міністрів і направлений до Верховної Ради. Сьогодні триває його розгляд у парламентських комітетах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати