01 квітня 2014, 11:50

Міжнародний суд ООН заборонив Японії вести промисел китів в Антарктиці

Прес-центр ООН

Міжнародний суд ООН визнав, що Японія порушила Міжнародну конвенцію з урегулювання китобійного промислу. Сьогодні Суд ухвалив остаточне рішення у справі Австралія проти Японія, що стосувалося китобійної програми.

Міжнародний суд ООН ухвалив, що видання особливих дозволів на промисел, забій і обробку горбатих китів і малих смугачів для науково-дослідних цілей не відповідає зобов’язанням Японії у рамках Міжнародної конвенції. Судді зобов’язали Японію припинити видання нових дозволів і відкликати ті, що вже видані.

Австралія подала позов проти Японії 31 травня 2010 року, заявляючи, що китобійна науково-дослідна програма ЯРПА ІІ, яку здійснюють в Антарктиці, порушує міжнародні зобов’язання Японії щодо охорони морських ссавців і морського середовища.

Зачитуючи постанову, суддя Петер Томка, головуючий на процесі, відзначив, що під час теперішньої «науково-дослідної програми», починаючи з 2005 року, було вбито 3600 малих смугачів і певну кількість справжніх смугачів, однак наукові результати на сьогодні надаються обмежені.

«Наявні показання не дають підстав вважати, що структура програми і її здійснення співвідносяться із заявленими цілями», – ідеться у постанові Суду. Він заключив, що спеціальні дозволи на промисел, забій і обробку китів, які видаються у межах програми ЯРПА ІІ, не переслідують наукових цілей, як того вимагає Стаття VIII наукового дослідження Міжнародної Конвенції з урегулювання китобійного промислу.

Суд наголосив, що дане рішення є остаточним, обов’язковим до виконання і не підлягає оскарженню.

Міжнародний Суд є головним судовим органом Організації Об’єднаних Націй. Він вирішує, на основі міжнародного права, юридичні спори між державами і дає консультативні висновки з юридичних питань, які можуть бути перед ним поставлені органами або спеціалізованими установами ООН.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати