08 квітня 2019, 14:28

«Юридична професія — це відносини та довіра», — Михайло Гончарук

Опубліковано в №15 (669)

Михайло Гончарук
Михайло Гончарук «Honcharuk and Partners, ЮФ» керуючий партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Керуючий партнер Honcharuk and partners Михайло Гончарук в інтерв'ю з «ЮГ» поділився досвідом відкриття власної юридичної фірми, розповів про конкурентне середовище на ринку, а також пояснив, що таке краудфандинг та яка його роль у розвитку практики вирішення спорів


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Михайло Гончарук

— Михайле, розкажіть, як складалася Ваша кар'єра?

— Я можу віднести себе до категорії людей, які завжди прагнуть розвитку та не стоять на місці. Мій шлях в юриспруденції триває вже більше ніж 15 років. За цей час відбулося багато змін у моїй професійній діяльності. Я встиг спробувати себе юристом у корпоративному секторі, партнером в адвокатському об'єднанні, а також на державній службі. Я отримав безцінний досвід з різних сфер, який сьогодні успішно використовую.

— Розкажіть про історію створення та позиціонування на ринку юридичних послуг компанії Honcharuk and Partners?

— Фахівці з персоналу говорять, що професіоналу потрібно змінювати місце роботи кожні 4‑5 років. Іншими словами, людині необхідні постійні виклики. В моєму випадку таким викликом було створення власної компанії. Honcharuk and Partners орієнтується на потреби клієнта. Надання висококваліфікованої юридичної допомоги є основною метою компанії. Ми сфокусовані переважно на вирішенні судових спорів та конфліктів.

— Чи присутні емоції у такій справі як відкриття власної фірми?

— У такій справі мають бути присутні не емоції, а певні людські риси, а саме витримка, наполегливість та рішучість. Необхідно мати прагнення до створення компанії, яка може вирішити надскладний судовий спір. Подяка та вдячність клієнта є запорукою довгострокових відносин. Якщо клієнт впевнений у професійності команди, то може без вагань довірити свою проблему.

— Хто є Вашими клієнтами?

— Нашими клієнтами є будівельні компанії, агропідприємства та представництва іноземних компаній. Також ми працюємо з фізичними особами.

— Чи згодні Ви з тим, що в українському юридичному бізнесу легше «живеться» та краще працюється фірмам-гігантам? Що тоді залишається невеликим компаніям?

— Не секрет, що український юрбіз є висококонкурентним. Звісно, це добре для споживача юридичних послуг, а також для суті та якості юридичних послуг. Водночас конкуренція не зумовлює необхідність постійного руху для юридичних компаній. Це як у відомому творі Льюїса Керролла: «Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, потрібно бігти хоча б удвічі швидше». Думаю, в наших реаліях це правило діє також для фірм-гігантів.

— Як Ви оцінюєте конкурентне середовище на ринку? В чому перевага Вашої компанії?

— Як я вже згадував, юридичний бізнес в Україні — це висококонкурентна сфера. Ця «аксіома» визначає логіку та прояви дій всіх юридичних компаній на ринку. Ми прагнемо бути ближчими до клієнтів, з якими працюємо, та бути радниками, які створюють цінність для клієнта.

— Михайле, Ви є засновником та CEO проекту OpenLex — платформи фінансування судових процесів. Який принцип роботи платформи? Які сьогодні є результати?

— Так званий краудфандинг — новий напрямок фінансування судових позовів, практика якого достатньо успішно поширюється світом. Його суть полягає в тому, що інвестори обирають перспективні позови та займаються їх фінансуванням, а компенсацію ділять з позивачем.

OpenLex є першою в Україні краудфандинговою платформою, за допомогою якої потенційні учасники судових процесів можуть знаходити інвесторів для організації комплексного фінансування судової справи на всіх її етапах. Такі рішення є оптимальними як для позивачів, що отримують фінансування для ведення судової справи, так і для інвесторів, адже у разі перемоги вони отримують свою фіксовану частку від суми, стягнутої за результатами судового спору.

— Чого слід очікувати бізнесу від розвитку практики вирішення спорів у 2019 р.?

— На мою думку, практика вирішення спорів ставатиме все більш актуальною. Судова реформа, яка наразі триває, формування судової практики Верховним Судом, створення нових судових органів, реформа адвокатури, виборчі кампанії — все це буде драйвером розвитку практики вирішення спорів у 2019 р. Водночас вирішення спорів потребуватиме прогнозування, більш комплексного підходу та колаборації фахівців з різних галузей та практик.

— Яким Ви бачите майбутнє юридичної професії?

— Іншими словами, чи не замінять юристів роботи? Юридична професія — це, насамперед, відносини та довіра. В цьому сенсі людям потрібен реальний юрист чи адвокат. Так, існує чимало сервісів, які дозволяють автоматизувати чи спростити рутинну юридичну роботу, але вони не зможуть замінити комунікацію по лінії «клієнт — адвокат». До того ж, я переконаний, що сьогодні не існує запиту від клієнтів на таку заміну. На мою думку, в найближчі 5‑7 років не варто очікувати якихось кардинальних змін в юридичній професії. Я говорю про Україну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати