23 квітня 2013, 11:07

Український бізнес має бажання та можливості бути учасником ринків західних країн

Особливу увагу менеджменту потрібно звертати на корпоративну культуру

Опубліковано в №17 (359)

Радислав Коба Партнер Financial Experts ltd

Дедалі частіше доводиться зустрічатися з юристами, які крім юридичної освіти мають ще й фінансову. І це не простий збіг, а вимоги ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Справді, юридична спільнота у свої діяльності більше схильна до обслуговування бізнесу, оскільки юридичний бізнес, як і будь-який інший, орієнтується на потужніших клієнтів.

У свою чергу, бізнес ставить певні вимоги перед юристами або ж юристи самостійно намагаються розібратися в тонкощах ведення того чи іншого сектору економіки. І для цього, певна річ, потрібні спеціальні знання.

Є сектори економіки, де без таких знань можливо виконувати лише суто технічну роботу, проте для підвищення якості та ефективності виконаної роботи необхідне розуміння того, що робиш. Таким сектором є й ринок цінних паперів, що потребує високого професійного рівня всіх учасників: від державних органів і бізнесу до їх консультантів.

Також досить поширеним інструментарієм в руках українського бізнесу стає й ринок боргових цінних паперів, що сприяють отриманню коштів.

З метою визначення особливостей діяльності ринку облігацій в Україні «Юридична газета» звернулася до партнера Financial Experts ltd Радислава Коби.

 

 

 Пане Радиславе, окресліть, будь ласка, нинішню ситуацію на ринках облігацій в Україні.

Не можна сказати, що всі показники є позитивними. Тенденцією останнього часу став активний вихід українських позичальників на ринок єврооблігацій. У 2012 році переважали суверенні розміщення єврооблігацій, цього ж року вже спостерігається активність приватного сектору. За офіційними даними, з початку 2013 року було розміщено єврооблігацій на суму 5,6 млрд доларів США.

З цього вбачається, що український бізнес має бажання та можливості бути учасником ринків західних країн. Це, у свою чергу, призводить до необхідності розвитку цілої галузі в Україні.

Наприклад, останнім часом більшість консультантів, що залучаються до процесу випуску єврооблігацій українським бізнесом, походять саме з України. У багатьох провідних юридичних і фінансових компаніях добирають спеціалістів, що отримали освіту і в Україні, і в європейських країнах. Тобто такий фахівець розуміє особливості роботи українського бізнесу та специфіку роботи в європейських юрисдикціях.

Дійсно, з власного досвіду можу запевнити, що однієї освіти в закордонному ВНЗ мало, тут потрібно розуміти менталітет українців і більшості представників країн пострадянського простору. Адже коли буде розуміння, то й результати будуть високими.

До того ж дедалі частіше юристи здобувають другу вищу фінансову освіту, що дозволяє їм професійно охоплювати на лише правове поле регулювання бізнесу, а й фінансове. Натомість клієнти при виборі правового консультанта обирають людину, яка розуміється на фінансових ринках.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати