17 жовтня 2018, 11:35

«Стипендіальний конкурс ЮФ «АНК» – це шанс для кожного стати частиною нашої унікальної команди»

Опубліковано в №42 (644)

Олександр Кифак
Олександр Кифак «АНК, ЮФ» керуючий партнер ЮФ «АНК», адвокат

Юридична фірма «АНК» оголошує про початок 14-го Стипендіального конкурсу на здобуття іменних стипендій для студентів юридичних спеціальностей. Зважаючи на величезний досвід у проведенні конкурсу, «Юридична Газета» вирішила поцікавилися його історією та очікуваннями на цей рік у керуючого партнера ЮФ «АНК», адвоката Олександра Кифака


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Олександр Кифак – Олександре, коли було започатковано Стипендіальний конкурс та як виникла ідея його проведення?

– Перший Стипендіальний конкурс ми провели у 2001-2002 рр. (це було 17 років тому). Якщо не помиляюся, ми були першою юридичною фірмою в Україні, яка вирішила запровадити досвід юридичних фірм з Європи та США з пошуку молодих і талановитих випускників для майбутнього працевлаштування. Ми робили це у тісній співпраці з провідними вищими навчальними закладами Одеського регіону. Приємно відзначити, що надалі нашу ідею підтримали інші юридичні фірми. Сьогодні майже кожна фірма з ТОП-10 має власний стипендіальний конкурс або схожий студентський проект.

Враховуючи, що з моменту першого конкурсу минуло вже 17 років, я можу впевнено заявити, що він довів свою ефективність. Конкурс дозволяє розкрити справжні юридичні таланти, які в майбутньому стануть кращими юристами, адвокатами та братимуть участь у супроводі складних проектів і цікавих судових справ. Юридична фірма «АНК» стала справжньою «кузнею кадрів», адже ми не лише працевлаштували в АНК багатьох переможців і призерів конкурсу, але й допомогли деяким клієнтам знайти in-house legal counsels, які працюють та демонструють відмінні результати.

– Розкажіть про Стипендіальний конкурс: які завдання вирішують студенти, які навички перевіряються?

– Завдання, які ми пропонуємо студентам, як правило, є реальними справами, як і супроводжували юристи фірми. Звісно, виконуючи вимоги із забезпечення адвокатської таємниці та конфіденційності, ми змінюємо імена людей, назви компаній та інші обставини, які дозволяють ідентифікувати клієнта та/або справу чи проект. Вирішення завдання потребує комплексного аналізу нормативної бази, аналітичного підходу, пошуку нестандартних рішень і навіть виходу за межі можливого. Адже клієнтів, у яких є великі юридичні відділи, сьогодні не цікавить простий юридичний меморандум з певного питання – для цього є внутрішні юристи. Сучасні клієнти готові платити лише за ідеї та нестандартні рішення бізнес-питань, які не можна просто десь знайти та прочитати. Завдання зовнішнього юридичного радника – не лише запропонувати таку ідею чи рішення, але й розробити та узгодити план реалізації.

2018_03_19-2

– Юридична фірма «АНК» має чимало іноземних клієнтів. Чи перевіряєте Ви знання іноземної мови у студентів?

– Так, звичайно. Від самого початку конкурсу у 2-му турі ми давали завдання на перевірку іноземної мови. До 2010-2011 рр. ми враховували результати перевірки іноземної мови лише при рівній кількості балів, отриманих за «юридичні» завдання. Однак починаючи з 2012 р. бали за іноземну мову є обов’язковою складовою загальної оцінки за 2-й тур конкурсу та прямо впливають на остаточний результат. Це пов’язано з вимогами ринку юридичних послуг, який формують клієнти.

Коли мене запитують, як змінилися вимоги до юристів-початківців за останні 10 років, я відповідаю: «Якщо 10 років тому успішним був той, хто знав англійську мову, то сьогодні успішний той, хто бездоганно знає 2-3 іноземні мови, а знання англійської – це своєрідний must have для юриста». Тому проводячи Стипендіальний конкурс, ми не лише пояснюємо студентам важливість вивчення та вдосконалення іноземної мови, але й заохочуємо тих, хто досяг успіхів у цьому напрямку.

TCeremoniia_nagradzheniia_foto_3

– Яку мету мають студенти, які беруть участь у конкурсі?

– Це краще запитати у студентів (сміється). На мою думку, учасники конкурсу бажають перевірити отримані знання на практиці та позмагатися в ораторському мистецтві. До того ж наші переможці отримують іменні стипендії, розмір яких від початку проведення конкурсу виріс у 5 разів. Найголовніше – вони мають можливість отримати безцінний досвід стажування та на деякий час стати частиною команди АНК.

– Хто оцінює конкурсні роботи? Який вплив на результати конкурсу маєте Ви як керуючий партнер фірми?

– Для цього існує Стипендіальна комісія, яка складається з адвокатів та юристів фірми, а також викладачів юридичних дисциплін вищих навчальних закладів Одеси. Ми дуже вдячні нашим колегам-викладачам, багато з яких є практикуючими адвокатами, за роботу в Стипендіальній комісії, яка вимагає чимало часу та зусиль. Також я дякую Голові Ради адвокатів Одеської області, адвокату Йосипу Львовичу Бронзу, який завжди бере участь в Урочистій церемонії нагородження переможців Стипендіального конкурсу. Що стосується моєї участі в цьому процесі, у Положенні про конкурс є застереження, що якщо голоси членів Стипендіальної комісії з якогось питання поділені порівну, мій голос має вирішальне значення. От і весь «вплив».

TCeremoniia_nagrazhdeniia_foto_2

– Що нового чекає на учасників конкурсу в цьому році?

– Наш багаторічний досвід проведення конкурсу підтверджує правильність обраного підходу, тому значних змін не буде. Водночас ми постійно спілкуємося з учасниками конкурсу та маємо активний зворотний зв’язок. У цьому році у 2-му турі ми запропонуємо студентам завдання нового формату, але яке саме – поки що тримаємо у секреті.

– Розкажіть про призерів та переможців минулих конкурсів. Ким вони стали?

– Я пишаюся кожним переможцем та призером, адже всі вони проявили сміливість та рішучість, скориставшись можливістю стати учасником цього непростого професійного змагання. Чимало переможців та призерів конкурсу стали частиною команди ЮФ «АНК»: Артем Волков, Максим Карпенко, Ірина Ногіна, Катерина Бондаренко, Олена Коч, Вікторія Руссу. Що стосується інших переможців, пропоную безпосередньо у них запитати про Стипендіальний конкурс та його вплив на їхню правничу кар’єру.

Катерина Кисельова Катерина Кисельова,
юрист Юридичного бюро Сергєєвих, учасник 4-го Стипендіального конкурсу (2004-2005 рр.)

«Я дізналася про конкурс з інформації, розміщеної у бібліотеці Одеської національної юридичної академії, коли була студенткою 3 курсу. Перше враження від фірми у мене було найкраще. По-іншому навіть не могло бути, адже АНК – одна з кращих юридичних фірм Одеси.

Найбільше запам'яталося вручення дипломів у Літературному музеї та фраза Олександра Миколайовича Кифака: «Тепер у вас є можливість потрапити на стажування». Саме це стало моїм подальшим керівництвом до дії.

Завдання були нестандартними, вимагали звернення не лише до українського законодавства, але й до міжнародного права. Особливу увагу потрібно було приділити деталям, адже саме вони були ключем до вирішення завдань. Якщо не помиляюся, в конкурсі я зайняла 4 місце.

Моє стажування тривало 2 роки (4 і 5 курс), тому я часто називаю його роботою, а ЮФ «АНК» і Олександра Миколайовича – моїм першим «роботодавцем». Стажування було складним, необхідно було поєднувати роботу і навчання. Однак це був незабутній досвід, емоції, відчуття причетності до важливих справ, великих і складних проектів, це була чудова можливість отримати практичні навички. З особливою вдячністю я ставлюся до Олександра Миколайовича Кифака, Надії Софронкової, юристів компанії. Саме вони не просто приділяли мені свій час, ділилися досвідом і знаннями, але й стали першими провідниками у світ юридичної практики.

Після стажування я працювала юрисконсультом в одній з великих виробничих компаній Одеси з виробництва металопластикового скління, а потім протягом тривалого часу юрисконсультом і керівником юридичного відділу в компанії, яка займала провідні світові позиції з виробництва інертних газів. Зараз я працюю в новій для мене галузі – у сфері морського права в Юридичному бюро Сергєєвих.

Участь у конкурсі стала відправною точкою для моєї кар'єри. Стажування АНК і рекомендації Олександра Миколайовича Кифака були одними з вирішальних чинників, які вплинули на моє подальше працевлаштування. Стажування в АНК дало мені розуміння системного підходу до вирішення поставлених завдань, важливості командної роботи та персональної відповідальності за надані консультації. Я отримала необхідну базу практичних знань і навичок, які стали у нагоді в подальшій роботі (від методики складання позовних заяв і договорів до основ ведення переговорів з клієнтами та білінгу бізнес-процесів).

З особистого досвіду можу сказати, що в цьому конкурсі, звичайно, бажано перемогти, але просто участь – це також крок уперед, це ознайомлення з міжнародним правом не лише за спільними науковими статтями та підручниками, але й досвід практичного застосування знань, отриманих у навчальних закладах.

Майбутнім учасникам хочеться побажати успіхів і наполегливості. Звертайте увагу на деталі, розглядайте питання системно і в комплексі. Бажаю всім пройти стажування в АНК і стати професіоналами своєї справи».

Едуард Марков Едуард Марков,
юрист офісу Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) в Будапешті, призер 1-го Стипендіального конкурсу (2001-2002 рр.)

«Про Стипендіальний конкурс я дізнався з оголошення, розміщеного на дошці оголошень в Одеському університеті імені І.І. Мечникова, коли навчався на 2 курсі. Тоді я здобував другу юридичну освіту (після першої на факультеті РГФ). Одночасно в цей рік я отримував ступінь магістра з прав людини в Центрально-Європейському Університеті в Будапешті (так званий Університет Сороса).

На конкурсі була дуже доброзичлива атмосфера. У той період я ще зовсім не мав досвіду юридичної роботи, тому всі завдання були для мене цікавими. Особливо мені сподобалося письмове завдання з міжнародного права. Несподівано для себе я посів третє місце в конкурсі.

Приблизно через рік я отримав пропозицію про роботу в АНК і з радістю її прийняв. У 2004-2008 рр. я працював юристом і керівником юридичного відділу в компанії ДП «ГПК УКРАЇНА» (контейнерний термінал Одеського порту); 2008-2012 рр. – юрист секретаріату ЄСПЛ; 2012-2015 рр. – адвокат; 2015-2016 рр. – юрист секретаріату ОБСЄ у Відні. Починаючи з грудня 2016 р. і донині я працюю юристом в офісі Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) в Будапешті.

Участь у конкурсі дала старт для моєї юридичної кар'єри, дозволила здобути неоціненний досвід, познайомила з цікавими людьми в юридичному світі. Робота в АНК навчила мене правильного ставлення до роботи, уваги до дрібниць, сумлінності. Сьогоднішнім учасникам я можу побажати успіхів. Участь у конкурсі – це неоціненний досвід, а виграш у конкурсі може виявитися більш цінним, ніж всі вдало складені до цього іспити».

Андрій Наконечний Андрій Наконечний,
державний експерт експертної групи стратегічного планування Директорату координації державних політик та стратегічного планування Секретаріату Кабінету Міністрів України, учасник 9-го Стипендіального конкурсу (2012-2013 рр.)

«В конкурсі я брав участь, коли навчався на 4 курсі факультету цивільної та господарської юстиції Національного університету «Одеська юридична академія». Першим моїм враженням було зручне розташування офісу фірми та чудовий вид з вікна – на Одеський оперний театр. Дуже сильно запам'яталося, що фабули, які пропонувалися на першому етапі конкурсу, не мали простого та єдиного вирішення, потребували знань з різних галузей права, а інколи – знання права інших країн. Вирішення таких завдань вимагало не лише простого знання норм права, але й здатності аналізувати, трішки винахідливості, а також вміння стисло і чітко висловлювати свою думку.

Наразі я працюю державним експертом експертної групи стратегічного планування Директорату координації державних політик та стратегічного планування Секретаріату Кабінету Міністрів України. До моїх основних завдань як державного експерта належить підготовка пропозицій щодо вдосконалення системи стратегічного планування, участь в організаційному і методологічному забезпеченні процесу розробки документів стратегічного планування, участь у здійсненні координації роботи з питань стратегічного планування і методологічній підтримці директоратів стратегічного планування та європейської інтеграції міністерств, участь у проведенні експертизи й опрацюванні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань стратегічного планування.

На жаль, я не переміг у конкурсі та не потрапив на стажування до фірми. Однак все наше життя є змаганням. Навіть якщо ти не став переможцем в одному з конкурсів, це повинно лише додати наснаги до участі в наступному. Тому потрібно врахувати свої помилки та з новими силами прагнути до подальших перемог. Я хочу побажати учасникам стипендіального конкурсу АНК вірити у себе та свої сили, ніколи не зупинятися на досягнутому та щоразу підкорювати нові вершини».

Олена Поліщук Олена Поліщук,
адвокат, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права НУ «Одеська юридична академія», призер 4-го Стипендіального конкурсу (2004-2005 рр.)

«Про конкурс АНК я дізналася від знайомих і через інформацію, розміщену на стендах НУ «Одеська юридична академія», коли навчалася на 3 курсі. Про фірму у мене одразу ж склалося позитивне враження: солідність, практичність, серйозність.

Я брала участь у конкурсі на піку студентського бажання освоїти юридичну професію і стати юристом. Хотілося апробувати свої знання та вміння оперативно вирішувати поставлені юридичні завдання в конкурентній боротьбі з іншими учасниками.

Найбільше в конкурсі мені запам'ятався практичний напрямок завдань, які були надані для заочного туру, а також практичні завдання очного туру, які були захоплюючими та інтелектуальними. Також на конкурсі мені сподобалася опція «правильна відповідь» від авторів завдань, які детально розтлумачили підходи до вирішення завдання з необхідними посиланнями на норми законодавства. Церемонія нагородження була проведена в прекрасному залі Одеського літературного музею. Це було дуже красиво, урочисто і пам'ятно.

Від стажування на фірмі я була у захваті! Мені було дуже цікаво: величезний обсяг інформації, нові завдання, новий колектив, в якому юний юрист починає освоюватися та адаптуватися до тонкощів юридичної професії. Після стипендіального стажування я з величезною радістю прийшла на стажування наступного літа, а потім мене прийняли на роботу. Пропрацювавши багато років для написання дисертації, я пішла з АНК. У процесі написання роботи та після неї залишилася працювати в НУ «Одеська юридична академія». Сьогодні я кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права.

Завдяки досвіду, отриманому в АНК, я стала адвокатом. Участь у конкурсі кардинально вплинула на мою подальшу кар'єру, допомогла переконатися у правильності вибору юридичної професії, дозволила перейти від теоретичних знань студента до їх практичного застосування на практиці, надала цінний досвід першого юридичного старту як майбутнього фахівця в конкуренції з іншими учасниками, сформувала бажання подальшого розвитку, поглиблення знань, творчого та інтелектуального зростання у сфері юриспруденції.

Можу стверджувати, що мій досвід в АНК є безцінним. Саме в АНК я здійснила свої перші кроки на шляху становлення як юриста. Цей досвід навчив мене багатьом навичкам роботи, взаємодії з клієнтами, колективом, колегами з інших компаній та державних органів, які по суті сформували моє подальше бачення цієї професії. Для мене АНК – це надійний фундамент, це моя школа юриспруденції, це море добрих спогадів, які завжди допомагають правильно орієнтуватися у проблемних питаннях і вирішувати необхідні завдання.

Сьогоднішнім учасникам хочу побажати успіху, розумності, раціональності, усвідомленості, зібраності, творчого ентузіазму. Нехай їх радує майбутня юридична кар'єра».

Андрій Селютін Андрій Селютін,
переможець 1-го Стипендіального конкурсу (2001-2002 рр.)

«Про конкурс я дізнався на 5 курсі з оголошення біля розкладу лекцій в гуманітарному корпусі ОНУ ім. І.І. Мечникова. Коли я прийшов на конкурс, мене вразили назви клієнтів на теках з документами в офісі. Я одразу зрозумів, що потрапив у серйозну юридичну фірму.

Під час конкурсу все було дуже весело і доброзичливо. Я зайняв перше місце і мене одразу запросили на роботу. В АНК я пропрацював 10 років. Сьогодні я партнер в юридичній фірмі Arzinger, що є однією з ТОП-5 в Україні за версією «Юридичної практики», керую одеською філією.

Запрошення на роботу в АНК визначило мій вибір на користь юридичної професії. АНК навчило мене юридичному бізнесу, професійній майстерності, побудові відносин з клієнтами. Сьогоднішнім учасникам я хочу побажати впевненості у своїх силах! Участь у конкурсі означає, що ви на правильному шляху, а отже, ви вже перемогли».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати