26 березня 2019, 15:53

«Перед жінкою-лідером стоїть набагато більше завдань»

Опубліковано в №12-13 (666-667)

Анна Родюк
Анна Родюк «Юридична газета» заступник головного редактора

Як тримати баланс між особистим та професійним життям, поставивши на перше місце сім'ю, але при цьому досягаючи значних успіхів у кар'єрі — знає партнер AVELLUM Ірина Мороз

Ірина Мороз— Що Ви вважаєте своїм найбільшим професійним досягненням?

— У житті є великі та незначні перемоги, які я однаково ціную. Найбільшим професійним успіхом для мене є партнерство у провідній юридичній фірмі України — AVELLUM. Мене надихає робота пліч‑о‑пліч з досвідченими партнерами, визнаними експертами та лідерами своїх практик. Мої колеги є для мене наставниками, я беру з них приклад та здобуваю багато знань і навичок. Безперечно, своїм досягненням я вважаю роботу над складними проектами. Я отримую справжнє задоволення від робочого процесу, тому кожна перемога у справі, вдало завершений проект, мирне врегулювання ситуації та сатисфакція клієнта — це здобутки, якими я пишаюся.

— Впродовж тривалого часу Ви працювали в одній юридичній фірмі. Як швидко Вам вдалося побудувати успішну кар'єру?

— Дійсно, з моменту завершення навчання в університеті я не змінювала місце роботи. Понад 11 років я віддано працювала в компанії AGA Partners та наполегливо розвивала свою кар'єру. Я отримала статус партнера у достатньо ранньому віці (у 29 років), що є незвичним для юридичного бізнесу. Для мене це стало великою мотиваційною та рушійною силою для досягнення більшого. Найскладніше було рівномірно розвиватися у кількох практиках одночасно. Разом із розвитком практики міжнародної торгівлі, сировинних та морських арбітражів я ставила собі завдання прогресувати в галузі міжнародного сімейного права.

Сьогодні я можу з гордістю озирнутися та оцінити результати своєї роботи, адже наша юрфірма посідає провідні позиції в цих практиках. Об'єднання з AVELLUM поставило нові виклики та окреслило напрямки подальшого розвитку. Це змушує мене бути надзвичайно організованою та багатозадачною. Потрібно тримати руку на пульсі багатьох проектів у різних галузях, а найголовніше — завжди відчувати свого клієнта.

— Складається враження, що Ви завжди знали, чим хочете займатися. Ваш професійний успіх може стати прикладом для багатьох жінок юридичної професії. На що їм потрібно звернути увагу, якщо вони оберуть для наслідування Ваш шлях?

— Я вважаю, що влучила в десятку, обравши свою професію. Я вдячна за це своїм батькам, які на певному етапі дали правильні настанови та вказали напрямок руху (хоча мої батьки не юристи). Постійне вдосконалення, рівень експертних знань, юридичні битви у складних справах, командна робота, комунікація з колегами та клієнтами — все це надає можливість реалізувати себе на повну.

Молодим фахівцям я можу порадити бути стабільними та наполегливими, визначити свою мету та йти до неї. Одна з найбільших помилок молодих юристів — це постійна зміна місця роботи. Успіх та визнання ніколи не приходять одразу, вони є результатом багаторічної праці. Мій девіз — використовувати кожну хвилину з користю. Мені імпонує висловлювання Маргарет Мітчел: «Не марнуйте час, адже це матеріал, з якого складається світ». Життя циклічне, тому можливості кожного етапу потрібно використовувати на повну.

— Яким є успішний керівник? Чи легко Вам вдається ним бути?

— Успішний керівник повинен гармонізувати в собі багато рис і талантів. Це поєднання високої ерудиції та інтелекту разом з менеджерськими здібностями та справжніми людськими цінностями. Окрім розуміння потреб клієнта, керівник має відчувати колектив та вміло координувати робочі процеси.

Я постійно працюю над собою і вважаю себе цілеспрямованою та сильною людиною, яка вміє вдало організувати графік і робочі плани. На мою думку, однією із запорук успіху керівника є чітке планування роботи команди. Інколи мені хочеться збільшити тривалість доби або зупинити час, аби більше встигати. Однак мій життєвий досвід показує, що за наявності певного плану можна зробити все і навіть більше.

— На Вашу думку, чи є різниця між лідерами чоловіками та жінками? В сучасному світі професійні успіхи все ще залежать від статі?

— На мою думку, перед жінкою лідером стоїть набагато більше завдань. Разом з успішним керівництвом у компанії вона повинна залишатися берегинею домашнього затишку. Я постійно працюю над собою та намагаюся тримати цей баланс. Ми живемо у час рівних можливостей, коли незалежно від статі, релігійних переконань чи національності можна досягати успіху. Міжнародним трендом стало збільшення ролі жінки в політиці та бізнесі. Багато міжнародних організацій, серед яких IBA (International Bar Association), приділяють велику увагу рівному представництву чоловіків та жінок в юридичній професії.

Для міжнародних арбітражних інституцій важлива кількість жінок-арбітрів у їхніх списках. Вони збільшують кількість номінацій жінок-арбітрів під час вирішення справи. Щоб дотриматися гендерного балансу, міжнародні юридичні компанії збільшують кількість партнерів-жінок. Такі тенденції допомагають жінкам розвивати юридичну професію, знаходити нові можливості для самореалізації та налагоджувати відносини з колегами. Особисто для мене стать у професійній діяльності не має жодного значення. Я не вбачаю різниці між можливостями, доступними для професійного розвитку жінок та чоловіків. Сьогодні успішним керівником та лідером може бути кожен, а знаряддям досягнення успіху є бажання та наполеглива праця.

— Які професійні плани та цілі Ви ставите собі на майбутнє?

— Життя сповнене не лише ідеями та можливостями, але й викликами та надзвичайно високою конкуренцією, що змушує постійно працювати над собою та вдосконалюватися. Завжди потрібно ставити перед собою конкретну мету і наполегливо працювати над її досягненням, саме тоді вона матеріалізується. Часто люди бояться мріяти або будувати плани.

Я вважаю, що мріяти просто необхідно. Всі наші мрії неодмінно втілюються у життя, якщо ми плідно працюємо над їх реалізацією. За час своєї роботи я спробувала себе у різних практиках. Наразі я усвідомлюю потребу сфокусуватися на розвитку практики міжнародного комерційного та інвестиційного арбітражу. Також я хочу спробувати себе у ролі арбітра, тому докладатиму зусиль для професійного розвитку в цьому напрямку.

— Який Ваш секрет поєднання особистого життя та кар'єри?

— Для мене завжди найважливішою залишається сім'я. Бути мамою, яка працює, нелегко. В житті потрібно володіти «мистецтвом еквілібристики». Мабуть, таке відчуття знайоме багатьом мамам, які працюють. Ми виховуємо з чоловіком двох прекрасних донечок, тому більшість свого вільного часу я присвячую сім'ї та дітям. Пам'ятаючи вислів Софокла: «Діти — якорі, які утримують матір у житті», я знаходжу своє натхнення, спокій та безмежну радість у сім'ї.

В моменти втоми або невпинної робочої рутини варто взяти невелику перерву і провести час із сім'єю. Інколи достатньо лише вікенду, щоб знову повернутися до роботи з новими силами та наснагою. В періоди насиченого робочого графіка та відряджень дуже важливо мати підтримку вдома. Чоловік та рідні – це моя надійна опора, і за це я їм дуже вдячна. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати