14 січня 2019, 11:23

Олена Омельченко стала партнером юридичної фірми «Ілляшев та Партнери»

Опубліковано в №1 (655)

Олена Омельченко
Олена Омельченко «ЮФ Ілляшев та Партнери» партнер, адвокат, керівник практики міжнародної торгівлі

Нещодавно партнерський склад ЮФ «Ілляшев та Партнери» збільшився. Новим партнером стала адвокат, к.ю.н., керівник практики Міжнародної торгівлі Олена Омельченко. Це перше розширення партнерського складу «Ілляшев та Партнери» з 2006 р. Детальніше про призначення та плани вона розповіла в інтерв'ю «ЮГ»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Олена Омельченко

Олена Омельченко приєдналася до команди «Ілляшев та Партнери» у 2014 р. в період активного розвитку фірми. Під її керівництвом практика міжнародної торгівлі «Ілляшев та Партнери» вийшла в лідери ринку.

Олена Омельченко — член Ради з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів України та Громадської ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Очолює робочу групу з міжнародної торгівлі Американської торгової палати в Україні (ACC). Має 15-річний досвід роботи у сфері правил СОТ, антидемпінгових, захисних та антисубсидиційних розслідувань в Україні та за кордоном, застосування регіональних преференційних угод, експортного контролю та економічних санкцій, митного регулювання та адаптації українського законодавства до законодавства ЄС.

Олена Омельченко має репутацію одного з провідних консультантів у сфері міжнародної торгівлі, заходів торговельного захисту та СОТ в Україні. Олена брала участь у численних міжнародних торгових переговорах, була членом переговорної групи з підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, угод про вільну торгівлю між Україною та Канадою, Туреччиною, Сербією та іншими державами. У 2015 р. Вона була радником Міністра економічного розвитку і торгівлі України. З 2017 р. Олена Омельченко входить в міжнародний рейтинг Who's Who Legal як один з провідних фахівців у сфері міжнародної торгівлі та митного права, які практикують в Україні. Згідно з результатами щорічного всеукраїнського дослідження «Вибір клієнта: ТОП-100 найкращих юристів України — 2018», опублікованого «Юридичною Газетою», Олена Омельченко увійшла в сотню кращих юристів України на думку бізнесу.

У сферу спеціалізації Олени Омельченко входить супровід антидемпінгових, спеціальних, антисубсидиційних розслідувань, за якими вона успішно консультувала відомі національні та іноземні промислові компанії, великих експортерів та імпортерів. Окрім цього, Олена володіє досвідом реалізації проектів у галузі правової експертизи та розробки проектів законів і нормативно-правових актів України.

Деякі нещодавні проекти за участю Олени Омельченко включають:

  • антидемпінгове розслідування в Європейському Союзі щодо імпорту феросиліцію з України та Єгипту;
  • перегляд антидемпінгових мит у США щодо імпорту феросилікомарганцю з України та Китаю;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту портландцементу та клінкеру в Україну з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Молдова;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну карбамідоформальдегідного концентрату і карбамідоформальдегіду з Російської Федерації;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну де яких видів шоколаду з Російської Федерації;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну солі кухонної виварної сорту екстра з Республіки Білорусь;
  • перегляд спеціальних (захисних) мит щодо імпорту в Україну порцелянового посуду та приладів;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну карбаміду і КАС з Російської Федерації;
  • спеціальне (захисне) розслідування щодо імпорту в Україну пінополіуретану незалежно від країни походження;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну листового флоат-скла з Російської Федерації;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту прутків з вуглецевої та інших легованих сталей з Республіки Білорусь та Республіки Молдова;
  • антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну шприців з Туреччини, Індії та Китаю;
  • зняття спеціальних (захисних) санкцій зовнішньоекономічної діяльності на території України.

Олена Омельченко – Олено, чи ставили Ви перед собою мету стати партнером, приєднавшись до компанії у 2014 р.?

– Я давно вважаю, що не важливо, як називається твоя посада, а важливо, що ти можеш зробити та як впливаєш на процеси. З першого дня роботи в компанії я мала можливість впливати на процеси, а також отримала шалену підтримку від фірми та партнерів.

Партнерський склад нашої компанії не змінювався протягом десятиліття. Незважаючи на це, я була впевнена, що з часом стану партнером. Однак не сподівалася, що так швидко.

За короткий проміжок часу ми сформували сильну фахову команду, мали безліч цікавих проектів в Україні та за її межами, змогли вийти в лідери ринку з практики міжнародної торгівлі в Україні, отримали визнання в міжнародному рейтингу Who's Who Legal.

– Чи «вкритий тереном» шлях до партнерства?

– Один з моїх друзів (керуючий партнер іншої юридичної фірми) одного разу сказав: «Олено, у тебе бутиковий напрямок. Якщо ти його будуватимеш як особистий маленький бізнес у цій фірмі, то у тебе все вийде, твоя бізнес-вартість значно зросте». Він мав рацію.

Потрапивши до фірми, я зрозуміла, що маю повну свободу в прийнятті рішень та необмежені можливості для професій ного розвитку. Якщо порівнювати з держслужбою, то мене не обмежували, не редагували, не говорили, що всі рішення приймає керівництво, а відповідальність всі несуть разом. Ти сам приймаєш рішення, втілюєш його у життя і несеш персональну відповідальність за свої дії. Все геніальне є простим.

Не варто регулярно змінювати юридичні фірми в пошуках кращої. Потрібно сконцентруватися на своїй меті в одному місці. Необхідно сприймати фірму, в якій ти працюєш, як час тину свого бізнесу. Ймовірно, тоді мрія здійсниться.

– Олено, для Вас партнерство — це мета чи засіб?

– Безперечно, партнерство — це величезна мотивація для професійного зростання, це певне визнання, нові можливості, нові функції та сильна підтримка від фірми.

Насамперед, для мене партнерство — це можливість збудувати власний бізнес, переймаючи безцінний 20-річний досвід від своїх партнерів. Я людина командної гри, тому отримати професійну команду, в якій комфортно працювати — це велика вдача.

– На Вашу думку, як тепер зміниться професій не життя (графік, робота з клієнтами)?

– Я ніколи не ставилася до роботи як найманий працівник, для мене робота — це частина мого життя. Саме тому професій не життя залишатиметься щоденно в моєму розпорядку дня (як спорт та сімейні справи). Однак з однією різницею: тепер у цьому розпорядку дня більше часу я приділятиму просуванню послуг фірми загалом, а не лише практики міжнародної торгівлі.

– Ваші цілі на 2019 рік?

– Минулого року декілька юридичних компаній в Україні заявили про те, що відкривають аналогічну практику, тобто конкуренція зростає. Однак, у зв'язку з економічним спадом та відсутністю розвитку промисловості в Україні, ринок послуг саме з практики торгового захисту суттєво звужується. Це означає, що ми маємо рухатися вдвічі, а то й втричі швидше.

Нещодавно ми розширили практику міжнародної торгівлі новими напрямками — санкції та експортний контроль. Цього року плануємо розширити практику митного регулювання. Окрім цього, ми прагнемо посилити спів працю з міжнародними компаніями та розширити список партнерів з-поміж міжнародних юридичних фірм, а також будемо приділяти час для поширення знань про можливості захисту бізнесу під час санкційних та торгових воєн.

 

Коментар:

Михайло ІлляшевМихайло Ілляшев,
адвокат, керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери» 

– Михайле, це перше розширення партнерського складу з 2006 р. Чому так довго не наважувалися на цей крок?

– Наш підхід до партнерства був і залишається дуже консервативним. Для нас партнер — це не назва посади чи відзначення особистого внеску в розвиток фірми. Партнер — це однодумець, який поділяє наші цінності та має спільне з нашим бачення майбутнього. Для того щоб це зрозуміти, інколи необхідні роки, а інколи й життя може не вистачити.

– Вперше за 22 роки існування Вашої компанії партнером стала жінка, що є досить різкою зміною парадигми розвитку компанії. Скажіть, це випадковість чи закономірність? Взагалі, на Вашу думку, чи має значення гендерний аспект в юридичному бізнесі?

– Зміни парадигми не відбулося: жінки-адвокати та жінки-юристи завжди відігравали помітну роль в діяльності нашої компанії. У нас працює більше ніж 50 жінок, їхній внесок у побудову фірми — неоціненний. Однак ми ніколи не займалися гендерними підрахунками, для нас стать спеціаліста не має значення. Безперечно, в юридичних фірмах є певні посади, на яких жінки переважають за кількістю (бухгалтерія, секретаріат), а також є посади, на яких переважають чоловіки (кур'єри, водії, охоронці). Що стосується юристів, тут можна говорити про певну рівновагу, хоча у нас чоловіків-юристів все ж таки більше, ніж жінок, але це справа випадку.

– Якою Ви бачите компанію в майбутньому?

– «Ілляшев та Партнери» є однією з найстаріших юридичних фірм України. Ми плануємо надалі залишатися серед лідерів ринку. Ми рухаємося вперед, але не забуваємо дивитися під ноги. Тільки зберігаючи свою команду, можна забезпечити сталий розвиток. Нашим клієнтам (а мені більше подобається слово «довірителям»), насамперед, необхідна якість послуг та довіра. Для нас це завжди залишатиметься головним. Зростання фірми в розмірах не має цьому зашкодити.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати