28 травня 2013, 10:45

Необхідно працювати над подальшим удосконаленням чинного законодавства у сфері захисту прав інтелектуальної власності

Іноземні компанії активніше захищають свої права інтелектуальної власності, ніж українські громадяни та підприємства

Опубліковано в №22 (364)

Антон Коваль
Антон Коваль «Дубинський і Ошарова, ПЮА» Партнер, адвокат, патентний повірений України, доктор філософії в галузі права

Захист прав на інтелектуальну власність – явище, не дуже поширене на теренах України. Такого висновку можна дійти за результатами моніторингу ситуації із застосуванням норм права інтелектуальної власності. Хоча, поза всяким сумнівом, показники розвитку та застосування норм права інтелектуальної власності, порівняно з попередніми роками, є значно кращими.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У багатьох випадках інтелектуальну власність прирівнюють до так званого інтелектуального капіталу, що значно підвищує роль і сутність інтелектуальної власності.

Чи не найбільший вплив на розвиток права інтелектуальної власності в нашій державі здійснюють юристи, адже саме вони усвідомлюють необхідність дотримання всіх принципів та норм законодавства, що в подальшому допоможе захистити права клієнта або ж уберегти його від посягань на майно.

Оскільки галузь права інтелектуальної власності в Україні поки що розвивається, виникає низка запитань, з якими «Юридична газета» звернулася до партнера Патентно-юридичної агенції «Дубинський і Ошарова» Антона Коваля.

 

 

 Пане Антоне, як Ви оцінюєте державну систему правової охорони інтелектуальної власності? Чи потребує вона удосконалень?

На мій погляд, в Україні функціонує ефективна державна система охорони інтелектуальної власності. Головним органом, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері інтелектуальної власності, є Державна служба інтелектуальної власності України. Права інтелектуальної власності захищаються у адміністративному порядку в Апеляційній палаті Держслужби інтелектуальної власності, Державній митній службі України, Антимонопольному комітеті України, органах прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України. Судовий порядок захисту прав інтелектуальної власності реалізується в судах у порядку цивільного, господарського та адміністративного судочинства. На мою думку, запроваджені в Україні механізми захисту прав інтелектуальної власності в цілому дають можливість юридичним і фізичним особам ефективно захищати власні права.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати