09 квітня 2015, 19:22

«Необхідно повернути інвестора, запровадити справжню дерегуляцію, вивільнити підприємницьку ініціативу», - Денис Бугай

Опубліковано в №14-15(460-461)

Денис Бугай
Денис Бугай «VBpartners» партнер-­співзасновник, керівник практики White-­Collar Crime, президент Асоціації правників Украї­ни
Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Про роль АПУ в сфері юридичного бізнесу та прогнози, чого очікувати на ринку найближчим часом «Юридичній газеті» розказав президент Асоціації правників України Денис Бугай


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Денисе, ви очолюєте одну із найбільших професійних організацій, яка об’єднує юристів України. Якою ви бачите сьогоднішню роль АПУ в сфері юридичного бізнесу в досить непрості часи як для самого бізнесу зокрема, так і для держави загалом?

-  Справді Асоціація правників України є найбільшою та найвпливовішою спільнотою юристів у нашій державі.  Рік за роком ми підтверджуємо свої лідерські позиції. Хоча 2014 р. був найскладнішим, показники нашої діяльності не погіршились, динаміка розвитку стабільна. Було проведено 225 заходів різного рівня, зокрема 15 масштабних конференцій, на кожному з котрих були присутні понад 100 юристів. Наші комітети провели понад 110 засідань за 23 напрямами юридичної практики. Ці цифри — лише частина кропіткої роботи АПУ. Також цьогоріч ми подолали вагомий «психологічний» бар’єр у 5000 членів.

Велику частину наших членів складають юристи й адвокати, які формують ринок юридичних послуг і, відповіді на їхнє бажання і запити є одним із найважливіших завдань АПУ.

Цілями нашої діяльності є: (1) лобіювання інтересів юридичної професії, (2) підвищення та зміцнення наших професійних прав та гарантій, (3) впровадження через проведення різноманітних заходів, новітніх практик введення юридичного бізнесу.

Безумовно, у складний для держави час, ми підтримуємо нехай поки ще незначні, але позитивні зміни у правовій сфері. Тож найближчі періоди ми будемо проводити активну роботу над всіма правовими ініціативами та реформами у державі. Сьогодні відкрито «вікно можливостей», і ми зобов’язані цим скористатися. Ми зацікавлені у цьому не тільки, як громадяни, але й як професіонали, що кожен день здійснюють свою діяльність у судах, правоохоронних органах та органах державної влади.

На порядку денному стоять питання подальшої судової реформи, внесення змін до закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, зміни до всіх процесуальних кодексів та активна участь щодо опрацювання змін до Конституцій України. Також хочу виокремити перспективи плідної співпраці з Прокуратурою у частині, як реформи органів прокуратури та кримінально- процесуального процесу загалом.

Яким ви бачите стан ринку юридичних послуг України, та які прогнози щодо його розвитку?

-  Стан юридичного ринку – це дзеркальне відображення ситуації економіки в країні. Важко говорити про розвиток нашого ринку на тлі економічного падіння.

Перспективи достатньо туманні, тому прогнози робити дуже важко. Ключове завдання для кожної компанії – зберегти наявний потенціал та пройти ці складні часи. Це далеко не перша криза, через яку проходять гравці юридичного ринку, ми навчилися пристосовуватися. 

Майбутнє залежить від дій нашого уряду. Війна не може виправдовувати бездіяльність. Необхідно повернути інвестора, запровадити справжню дерегуляцію, вивільнити підприємницьку ініціативу. Підприємець, незалежно від країни походження, готовий працювати і у країні, в якій фактично йдуть бойові дії, якщо створені відповідні сприятливі умови.  

-         За якими практиками ви бачите перспективу?

-  Я достатньо песимістичний у своїх прогнозах.  Важко бачити перспективу під час падіння  ВВП у 7,5% за рік, девальвації гривні понад 100%, закритті інвестиційних проектів та масовому скороченні персоналу. 

Водночас все одно залишаються практики-драйвери, які будуть і далі розвиватися. Представництво інтересів у судах, попри зменшення кількісті судових справ,  залишиться ключовою практикою для всіх юридичних компаній. Дуже затребувана практика White Collar Crime. Знаю, що всі провідні юридичні компанії  останні два роки розвивають її, залучають адвокатів, що спеціалізуються у цих питаннях.  Звертають увагу на себе й справи, пов’язані з ліквідацією великої кількості банків. Мій особистий прогноз – це розвиток практики GR. У країні, де є велика кількість центрів прийняття політичних рішень та впливу, бізнес отримує більш широкі можливості для просування своїх галузевих інтересів.

Багато ваших колег пішло і продовжує йти служити на благо держави, займаючи високі пости в держорганах. На вашу думку, які причини такої тенденції та чи зможуть такі юристи щось кардинально змінити у нашій країні?

-  Ключова причина такої тенденції – це патріотизм членів нашої спільноти та їхнє бажання змінювати на кращі умови та правила здійснення професійної діяльності. Впевнений, що вони зможуть. Як кажуть у народі – вода  камінь точить. Їхні перші кроки свідчать, що вони мають бачення необхідних змін та готові реалізовувати це бачення.

Від імені Асоціації правників України, я констатую продуктивну та плідну співпрацю з нашими колегами. Засвідчую їхню реальну готовність прислухатися до думки спільноти та побажань юристів-практиків.

Впевнений, що поява на державній службі прогресивних колег, із досвідом роботи за західними стандартами, надихне зокрема і співробітників органів державної влади на якісно нові підходи.

Окремо хочу сказати слова вдячності нашим друзям-юристам, які готові були долучитися не тільки до державної служби, але й мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Які плани АПУ щодо діяльності у регіонах? Чи плануєте ви робити свій внесок у розвиток регіонального юридичного бізнесу?

-  Регіональний розвиток був і залишаться пріоритетом нашої діяльності. Ще будучи членом правління Асоціації, я ініціював проведення регіональних юридичних форумів. Східноукраїнський та Західноукраїнський форуми вже традиційно стали щорічними найбільш масштабними заходами регіонального рівня, на яких колеги обговорюють як тенденції ринку, так і діляться своїм досвідом.

Цьогорічний Західноукраїнський форум, що пройде 21-24 травня, впевнений, що буде рекордним з погляду учасників. За нашими оцінками його збираються відвідати до 200 юристів.  Три роки тому такі результати здавалися неможливими.

Також ми проводимо серії круглих столів, де намагаємося всі разом впроваджувати провідні практики здійснення юридичного бізнесу.

Хотів би звернути увагу і на серію регіональних заходів, які ініціювала Асоціація спільно з Національною асоціацією адвокатів України. І в межах цих круглих столів ми відвідали протягом останніх двох місяців вже 8 міст України. На них з колегами ми обговорювали ключові зміни до нашого професійного закону щодо вдосконалення професійних прав та  гарантій адвокатів, та інші інновації та новели, які необхідно впровадити.

Як ви ставитеся до різних рейтингів юристів чи юридичних фірм. Чи є в них потреба в Україні?

-  Я дуже позитивно ставлюся до різноманітних рейтингів. Чим їх більше – тим краще. Як на мене, то українській юридичній спільноті не вистачає сфокусованих рейтингів, так би мовити, нісшевих.

Але ключове питання у проведенні будь-якого рейтингу – це прозорість формування результатів. Запорука успіху будь-якого рейтингу – це  довіра до нього учасників.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати