22 січня 2018, 10:33

"Наше завдання – дати поштовх до саморозвитку та пошуку нових горизонтів"

Опубліковано в №2-3 (604-605)

Іван Ледчак
Іван Ледчак засновник і куратор Leadership in Law

Про зміну концепції освітньої платформи для юристів Leadership in Law, про майбутні проекти та нововведення, про знання, яких потребують юристи нового покоління, «Юридичній Газеті» розповів її засновник і куратор Іван Ледчак.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Іван Ледчак

- У зв'язку з чим виникла необхідність створення такої освітньої платформи як Leadership in Law?

- Я б сказав, що це веління часу. Юридичний ринок за останні 5-7 років зробив колосальний ривок у бік систематизації та впорядкування внутрішніх процесів, усвідомив необхідність та силу маркетингу, задумався про клієнтозорієнтованість та Client Care, почав приділяти більше уваги якості кадрів, розвитку професійних навичок і soft skills персоналу юрфірм, тобто зайнявся побудовою системного юридичного бізнесу.

Безперечно, всі ці зміни здійснювали лідери ринку. Однак їхні дії та успіхи зробили справжню революцію у свідомості сотень менших юрфірм та юристів. Як наслідок, останні стали шукати знання, збираючи по крихтах теорію та інформацію про практичні кейси більш успішних українських та іноземних колег. Розуміючи, що такі зусилля вимагають багато часу і дуже сильно відволікають юристів від основної місії, я прийняв рішення створити платформу, яка стала б інтегратором між лідерами та початківцями, приводячи ринок до єдиного розуміння того, на чому будується юрфірма, яка логіка успішності її розвитку, які стандарти ведення юридичного бізнесу для тих, хто хоче називати себе серйозною системною юрфірмою. Основний акцент був зроблений на обміні досвідом, живому спілкуванні між початківцями й тими, хто вже досяг успіху. Мені здається, що у нас це вийшло.

 - Хіба академічне навчання юристів – це єдине завдання Вашого проекту?

- Зрозуміло, що ні. Ми не університет, щоб 5 років навчати величезного масиву знань, яких потребує будь-який бізнес, в тому числі юридичний. До того ж юристи не мають стільки часу, який можна було б виділити на масштабне та довготривале навчання. Наше завдання полягало в тому, щоб зрушити тектонічні плити в консервативних юридичних умах, дати поштовх до саморозвитку і пошуку нових горизонтів. Підкріплювали ми таке прагнення емоційними чинниками. Адже коли ти можеш зустрітися віч-на-віч із «зірками першої величини» (а спікерами наших курсів були партнери передових юридичних фірм) та з перших вуст дізнатися їхню історію успіху, то це завжди надихає на те, щоб вирватися зі звичного режиму і поставити собі більш високу планку.

Будь-які прогресивні зміни починаються в голові. Якщо процес пішов, то допитливий і пристрасний розум завжди знайде саме ту модель, яка йому підходить, та приведе його до успіху. Нашим завданням було підштовхнути слухачів до пошуку власного шляху.

- Іване, які першочергові завдання наразі стоять перед Leadership in Law?

- Зараз ми будуємо багатогранну освітню платформу, на якій слухачі матимуть можливість пройти масштабний та інтенсивний освітній курс з побудови ефективної юрфірми, а також взяти участь у різноманітних майстер-класах, тренінгах та семінарах щодо окремих аспектів управління і розвитку, з якими в сучасних реаліях зіштовхується будь-яка юрфірма. Також ми думаємо над форматом проведення цікавих зустрічей «за чашкою чаю» з цікавими українськими спікерами та представниками іноземних юрфірм. У 2017 р. ми вже випробували такий формат, провівши низку тренінгів та майстер-класів. Експеримент був вдалим, тому в цьому році ми впровадимо такий формат ще більш масштабно.

Однак сьогодні першочерговим завданням для нас є запуск нового масштабного освітнього курсу «Побудова системної юридичної фірми», який складатиметься з двох сесій та охоплюватиме такі питання як основи побудови юридичного бізнесу, управління партнерством та організаційна структура юрфірми, управління персоналом, розвиток портфеля послуг, побудова відносин з клієнтами та продажі, проектний та фінансовий менеджмент в юрфірмі, створення бренду та формування цінності, управління репутацією юрфірми та маркетинговими комунікаціями. Поговоримо також про силу нетворкінгу і розберемо роль керуючого партнера. Кожному блоку питань буде приділено набагато більше часу, ніж раніше (по 5-6 годин на кожен модуль). Детальна програма кожного модуля буде анонсована на нашому сайті.

Окрім того, на курсі будуть зустрічі з керуючими партнерами передових юрфірм, але формат буде набагато цікавішим. Це формат публічного інтерв'ю, де модератор буде вести живу розмову з тим чи іншим партнером стосовно історії успіху його юрфірми, а після завершення слухачі зможуть поставити свої запитання. Впевнений, що такі зустрічі будуть цікавими та проходитимуть у живій невимушеній манері.

- Коли стартує масштабний курс «Побудова системної юридичної фірми»?

- Курс розпочнеться вже навесні та складатиметься з двох сесій (кожна по 3 повних дні). Перша сесія пройде у квітні, а друга – орієнтовно у кінці вересня цього року. Докладніше про дати проведення буде повідомлено в анонсах на нашому сайті та сторінці у Фейсбук. Також там можна буде знайти інформацію про умови навчання та порядок реєстрації на курс.

- Хто навчатиме юристів під час цього курсу?

- Цього разу нашими лекторами будуть не партнери юридичних фірм, а виключно практики з-поміж директорів з розвитку та маркетингу, а також PR-директорів, HR-фахівців та інших експертів, які мають досвід практичної роботи в юридичному бізнесі, знають всі таємниці та реалії (що працює, а що ні; як краще побудувати той чи інший процес всередині фірми; яких помилок варто уникнути; на що саме робити ставку). Під час цього курсу буде багато теорії, адже академічні та систематизовані знання потрібні! Водночас практичних кейсів буде не менше.

Можу запевнити, що всі лектори є визнаними професіоналами, яких ринок добре знає, які зарекомендували себе як ефективні менеджери у сфері управління та розвитку юрфірми. Їхні справи та результати говорять самі за себе.

- На яких принципах побудована нова модель освітньої платформи? В чому її відмінність від попередньої?

- Наша мета полягає в тому, щоб дати слухачам фундаментальні знання з кожного напрямку в побудові системного юридичного бізнесу, а також навчити користуватися отриманими знаннями, зв'язавши їх в єдине ціле. Це досить складне завдання! Практика показує, що чимало юристів мають ґрунтовні знання щодо розвитку, управління і просування юрфірми, але часто не можуть зліпити всю інформацію в єдину картинку. Саме в цьому буде основна відмінність та цінність курсу «Побудова системного юридичного бізнесу» від усіх раніше проведених нами курсів. Всі інші майбутні проекти Leadership in Law також будуть орієнтовані на системність розуміння принципів побудови ефективного та успішного юридичного бізнесу.

- Які стратегічні цілі стоять перед Leadership in Law? У чому полягають ваші завдання на найближчі роки?

- Ми хочемо стати кращим освітнім проектом для юристів у питаннях побудови та розвитку юридичного бізнесу, зробивши акцент на системність і практичність переданих знань. Ми свідомо йдемо від формату форумів та конференцій у більш академічну площину. Простіше кажучи, ми будуємо школу, а не майданчик для обміну знаннями, досвідом та емоціями. На мою думку, ринок втомився від популізму і розмов «ні про що». Ринку потрібні ґрунтовні знання, практичні та перевірені кейси, щоб не винаходити кожного разу велосипед там, де вже давно все випробувано й вивірено.

- Які виклики стоять перед Leadership in Law в майбутньому?

- Ми б хотіли, щоб наші програми були акредитовані в НААУ та інших профільних асоціаціях, а також отримали визнання як програми, що підвищують кваліфікацію юристів та довели свою ефективність і практичну корисність. Ми чітко розуміємо, що чим далі, тим більш свідомо бізнес витрачатиме гроші на навчання. Показником доцільності таких витрат буде практична корисність (не просто декларована нами, а визнана гравцями ринку та асоціаціями юристів).

Я впевнений, що ми виконаємо це завдання та отримаємо таке визнання. Зараз ми лише на початку змін. Змінивши концепт, ми продовжимо працювати над формуванням команди сучасних тренерів, створенням нових програм навчання. Також ми думаємо над тим, щоб вивчити аналогічні навчальні програми в юридичних спільнотах європейських країн. Не сумніваюся, що ми рухаємося у правильному напрямку. В майбутньому наші стандарти навчання будуть прирівняні до стандартів аналогічних європейських освітніх проектів. Попереду у нас величезний обсяг роботи, але дорогу здолає той, хто йде.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати