27 листопада 2017, 10:00

«Наша мета – стати компанією №1 у сфері банкрутства та реструктуризації»

Сергій Боярчуков
Сергій Боярчуков «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» партнер
Артем Подольський
Артем Подольський «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» партнер
Анна Родюк
Анна Родюк «Юридична газета» заступник головного редактора

Майже два тижні тому, 16.11.2017 р., на secret party було оголошено про об’єднання двох відомих юридичних компаній – «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» та Trusted Advisors. М&A-угоду називають найбільшою на українському ринку юридичних послуг за останні 10 років. Також під час заходу презентували оновлений логотип компанії та повідомили про розширення партнерського складу. Відтепер компанію представляють 6 партнерів: Сергій Боярчуков, Максим Боярчуков, Владислав Новаковський, Артем Подольський, Владислав Рєзніков та Олександр Ткачук.

Чому компанії прийняли рішення об’єднати свої сили, ресурси, потенціал та практики? Як бачать свою подальшу роботу на ринку? Що для кожного партнера означають такі зміни у професійному житті? Про все це читайте в нашому інтерв’ю з Сергієм Боярчуковим та Артемом Подольським.

UN4B2318_2_1 (2)

- «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» об’єдналися з Trusted Advisors під брендом «Алєксєєв, Боярчуков та партнери». Чому саме так?

- Артем Подольський: В цьому немає нічого дивного, адже бренд «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» на ринку добре відомий. При всьому нашому бажанні схвально говорити про компанію Trusted Advisors, безперечно, наш бренд не настільки відомий. Ми все ж таки молода компанія, а колеги мають більше ніж 10-річний досвід роботи. Як ви розумієте, кардинальна зміна бренду може погіршити налагоджені бізнес-процеси.

- Сергій Боярчуков: Що стосується назви, за результатами проведених досліджень, виявилося, що бренд «Алєксєєв, Боярчуков та партнери» дуже пізнаваний. Зокрема, з цієї причини свого часу ми прийняли рішення не прибирати з назви прізвище мого колишнього партнера Сергія Алєксєєва.

UN4B2318_2 - Про об’єднання Ви оголосили 16.11.2017 р. на «таємній» вечірці. Ніхто із запрошених гостей не знав, яку подію вони йдуть святкувати? Чи, можливо, хтось знав, здогадувався?

- С.Б.: Зі свого боку ми доклали чимало зусиль, аби втримати новину в таємниці. Я навіть чув деякі плітки, які «ходили» серед юридичної спільноти напередодні вечірки. На щастя, вони не мали нічого спільного з новиною, яку ми насправді підготували.

- А.П.: Звісно, більшість гостей не знали причину запрошення. Це був сюрприз, в якому полягала наша ідея.

- Як Ви думаєте, чи була неочікуваною для колег по ринку новина про об’єднання?

- А.П.: Споглядаючи на людей, я зрозумів, що новина була доволі неочікуваною. Більшість колег сприйняли її неоднозначно. Напевно, для юридичного ринку це не дуже звична ситуація, адже прецедентів не багато, а успішних фіналів взагалі не було.

- За скільки часу до цього Ви вже знали, що будете об’єднуватися?

- С.Б.: Вперше ми почали про це говорити влітку. Хочу окремо підкреслити цей момент, адже багато хто вважає, що ідея про об’єднання з’явилася після новини про призначення Івана Міщенка суддею ВС.

- А.П.: Десь за півроку до цього. Були різні стадії переговорів, адже такі рішення не приймаються ситуативно.

- Кому та як прийшла в голову ідея про об’єднання? Хто запропонував? Які компанії ще розглядали?

- А.П.: Загалом, ідея належала Сергію Боярчукову. В контексті нашого сприйняття – це перспектива росту, можливість подальшого розвитку. Які ще компанії розглядалися? Чесно кажучи, у нас був ще один варіант, але про нього я не скажу (посміхається – ред.).

UN4B2318_3 - Зазвичай, коли відбувається злиття юридичних компаній, очікується не лише посилення певних практик, а й отримання нових можливостей для обслуговування клієнтів. Які маєте прогнози в цьому напрямку?

- А.П.: Наша стратегія зводиться до того, щоб створити максимально ефективну компанію в межах практик вирішення спорів та банкрутства. Це наше перше та основне завдання на наступний рік. Не дивлячись на велику кількість людей, які працюватимуть, ми не збираємося створювати компанію повного циклу, що надає всі юридичні послуги. Ми зосередимося на тому, що вміємо робити найкраще, тобто будемо працювати з проблемною заборгованістю, а також на тому, в чому сильні обидві команди. Сподіваємося, що завдяки цьому об’єднанню зросте наш професійний рівень, можливості, кваліфікація щодо надання послуг та глибина експертності із зазначених практик. Завдяки об’єднанню ми розуміємо, звідки брати цю синергію, та в якому векторі розвитку далі крокувати.

- Зважаючи на розширення партнерського складу, як здійснюватиметься управління компанією?

- С.Б.: Як завжди – інтуїтивно! (сміється – ред..)

- А.П.: Це складне питання. Наразі у нас триває обговорення. Ми шукаємо оптимальну для всіх модель управління. Тому поки відповісти на це питання доволі складно.

- Що у Ваших компаніях спільного, а що розбіжного в роботі? В яких аспектах доведеться шукати точки дотику та вдаватися до компромісів?

- А.П.: Причиною того, чому нам вдалося об’єднатися, з одного боку, є схожість наших компаній в моделі управління. З іншого – це те, що всі люди різні. В одній команді є амбіційні люди та професіонали своєї справи. В нашій команді, так само як в компанії «Алєксєєв, Боярчуков та партнери», є такі працівники. Тому в об’єднаній команді, звичайно, з цим можуть бути певні проблеми. Тут нашим завданням буде пошук певного компромісу та оптимальної моделі життя в нових умовах. На сьогодні це основне завдання. Багато зусиль витрачається в цьому напрямку – знайти баланс та оптимально вибудувати структуру, щоб вона була більш ефективною.

- Тенденція до об’єднання гравців на юридичному ринку сьогодні є світовою. Як Ви вважаєте, які підводні камені вона приховує?

- А. П.: Суть в тому, що цей процес є доволі складним. На перший погляд, все здається простим, але коли об’єднуються дві компанії (не лише на юридичному ринку) – це як два світи з різною культурою, сприйняттям. Коли ці світи з’єднуються, інколи можуть виникати вагомі розбіжності та проблеми. Це дуже тонкий момент. Якщо хоча б трохи втратити контроль над ситуацією, не слідкувати за тим, що відбувається, це загрожує відповідними наслідками, а повернути назад все непросто. Комусь може здатися, що можна поглянути на ситуацію і потім все повернути, як було раніше. Однак я вважаю, що це неможливо.

- Що для кожного з Вас як професіоналів означає ця подія у професійному житті?

- А. П.: Я дуже задоволений. Для себе бачу великі перспективи. Це дуже досвідчені люди. Мені до вподоби навчатися, а тут буде чому повчитися. Працюючи з професіоналами такого рівня, я впевнений, що виросту на декілька ступенів угору. Тому в цьому аспекті вважаю об’єднання супер-подією.

- С.Б.: Перед собою я поставив амбітну мету – стати компанією №1 у сфері банкрутства та реструктуризації. Наразі рано говорити про результати, але я впевнений, що це об’єднання відкриє для компанії нові горизонти та дозволить охопити значно більшу частину ринку. Загалом, я дуже задоволений тим, що це злиття все ж таки відбулося.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати