31 січня 2018, 13:12

«Наша ціль – бути найкращими у сфері вирішення складних міжнародних спорів»

Дмитро Голопапа
Дмитро Голопапа партнер ТіСіЕм Груп Україна

Компанія ТіСіЕм Груп Україна працює на ринку з 2014 р. Про історію компанії, особливості роботи на вітчизняному ринку, нові проекти, ідеї, цінності та команду «Юридичній Газеті» розповів партнер Дмитро Голопапа.

34560321_1941600575862096_2193715212845056000_nРозкажіть, будь ласка, історію створення компанії?

- Якщо ми говоримо саме про Український офіс компанії, то він створювався з неймовірним оптимізмом, на хвилі нестабільності судової системи та появи величезної кількості судових процесів за участю іноземних компаній, які тягнулися в українських судах не один рік. Під час переговорів із засновниками міжнародної групи компаній TCM Group International про відкриття офісу в Києві нам не знадобилися надмірні переконання. Достатньо було навести декілька прикладів судових справ, затягнутих локальними судами, за участю міжнародних компаній, гігантів ринків, які на той час вже були клієнтами офісів TCM Group International в таких країнах як США, Індія, Японія, Китай, Німеччина, Польща та ін.

Рішення про відкриття офісу було викликане гострою потребою, а не простою амбіцією TCM Group International замалювати на карті найбільшу країну Європи. Цей чинник зіграв одну з вирішальних ролей у досягненні успіху нашою компанією. Адже коли велика кількість клієнтів TCM Group International дізналися про відкриття офісу в Києві, вони почали звертатися за допомогою у вирішенні надскладних міжнародних спорів, які виникли в Україні.

Звісно, у більшості випадків на аналіз передавалися достатньо старі справи, які або вже пройшли всі реалії та ланки наших судів, або були записані у ранг безнадійних, або перебували на стадії оскарження неправомірних рішень у місцевих судах. Однак це жодним чином не завадило нам у короткі терміни показати найвищий рівень європейського сервісу та неймовірну ефективність навіть у безнадійних справах.

Хтось скаже, що ми не пройшли стадію «здобуття» репутації серед нових клієнтів, але досвідчені колеги зі мною погодяться, що в наших реаліях завойовувати репутацію серед наявних клієнтів є надскладною та ризикованою справою. Особливо, коли усвідомлюєш, що на терезах знаходиться не лише репутація твоєї компанії, а й інших 168 офісів та представництв TCM Group International, при цьому проста помилка судді або юриста може досить серйозно вплинути на авторитет колег у 145 країнах світу.

Які основні практики розвиває компанія? Чим це зумовлено?

- В TCM Group International підтримується принцип концентрації на одній загальній цілі та місії, яка, до речі, існує з 1987 р. В цьому році у нас ювілей – нам виповнилося 30 років. «Бути кращими в нашій сфері й лише в нашій сфері», – саме таку ціль було поставлено з перших років існування. Відтоді ми концентруємося на одному питані – вирішення міжнародних комерційних спорів та пов’язаними з цим напрямками (медіація, комерційний арбітраж, банкрутство тощо).

Концентрація на одній практиці допомагає нам постійно слідкувати за розвитком напрямку в усьому світі та дуже швидко переймати позитивний досвід наших колег в інших країнах. Цей процес організований у нас на найвищому рівні, оскільки ми тримаємо повсякденний зв'язок з нашими юристами в інших країнах.

Окрім того, ми регулярно організовуємо семінари та зустрічі з юристами з інших офісів. На таких зустрічах ми залюбки ділимося своїм досвідом та переймаємо досвід колег. Це допомагає впроваджувати нові методи в роботі юристів Київського офісу, покращує ефективність кожного члена команди та компанії загалом.

Звісно, клієнти бачать, що ми є професіоналами саме своєї справи. Ми не відволікаємося на щось інше, крім вирішення міжнародних комерційних спорів. Це дає привід довіряти, чи не так?

Звичайно, неймовірно складно повідомляти клієнтам, що ми не можемо взятися, наприклад, за супроводження угоди купівлі українського підприємства великою Транснаціональною корпорацією. Особливо, коли клієнт настільки задоволений нашою співпрацею у сфері вирішення спорів, що просить навіть відкрити нову практику заради однієї його угоди.

Відкриття нових практик не планується. Найближчим часом ми будемо дотримуватися нашої головної цілі – бути кращими у сфері вирішення складних міжнародних спорів.

Розкажіть, як ви будуєте взаємовідносини з клієнтами?

- Як це не банально може прозвучати – на довірі. Без довіри клієнта ми не можемо плідно співпрацювати. Тому ми робимо все можливе та неможливе, щоб показати клієнту, що ми є професіоналами своєї справи, що нам можна довіряти. Крім того, будувати гарні відносини з клієнтами нам допомагають такі прості принципи як виконання взятих на себе зобов’язань вчасно та в тому обсязі, який був домовлений з клієнтом. Якщо у нас є можливість допомогти клієнту безкоштовно, інколи ми це робимо.

Як Ви оцінюєте свій досвід? Що вдалося досягти? Над чим працюєте?

- Ми оцінюємо свій досвід не просто як багатий, а як постійно зростаючий. Протягом останнього часу компанія отримала велику кількість дуже цікавих та складних проектів. Так, інколи буває дуже важко, але це допомагає нам та нашим юристам здобути колосальні знання на теренах, де вирішуються великі міжнародні комерційні суперечки (в локальних судових установах США, Бразилії, Аргентини, Китаю, Гонконгу, ЄС та Міжнародних комерційних арбітражах). Мабуть, це і є одним з найголовніших досягнень компанії.

Варто відзначити, що компанія стрімко розвивається не лише кількісно, але і якісно. Останній рік запам’ятався співробітникам саме як рік нових знань та нового унікального досвіду. Новим та унікальним досвідом ми називаємо те, що юристи з представництв компанії в інших країнах працюють з нами як з колегами, а не просто як з субпідрядниками чи компанією, яка перепродає їм проекти за referral fees. Це неабияк допомагає нам постійно зростати й досягати нових горизонтів безмежних знань.

Дмитро Голопапа Крім того, наша компанія – одна з єдиних на ринку, яка не просто слідкує за розвитком інформаційних технологій, а ще й активно впроваджує технології у повсякденну роботу. Велика частка рутинних процесів компанії вже була автоматизована. В цьому році багато процесуальних документів будуть формуватися у напівавтоматичному або автоматичному режимах, інколи навіть взагалі без участі людини.

Тобто юрист зможе підготувати такий документ як мирова угода лише трьома кліками у програмі ведення проекту (без орфографічних помилок, виправлень та друкарських помилок). Це буде не типовий шаблон документа, а його кінцева версія, яка буде готова до підпису сторонами.

Наразі ми працюємо над розробкою елементів штучного інтелекту. В найближчому майбутньому він допомагатиме юристам прогнозувати та мінімізувати ризики під час укладання угод, надаватиме допомогу у процесі веденні переговорів, у судових справах тощо. У зв’язку з цим в компанії створюється новий відділ з впровадження інформаційних технологій у сфері юриспруденції.

На такий крок нас надихають останні світові новини та досвід наших іноземних колег. Наприклад, деякі наші офіси вже відмовилися від позиції перекладача в компанії. Переговори в компанії проводяться за допомогою програми, яка виконує паралельний переклад у режимі «онлайн».

І хто після цього може позаздрити студентам, які цього року вступили до ВНЗ на спеціальність «Переклад»?

Як вважаєте, що відрізняє Вашу фірму від інших? Якими є головні рушійні сили Вашого бізнесу?

- По-перше, як вже згадувалося, юристи постійно навчаються. Вони не просто навчаються, але й здобувають живий досвід. Наскільки мені відомо з чуток та власного досвіду, не кожна юридична фірма готова постійно інвестувати у розвиток та знання своїх співробітників.

Наші юристи проходять регулярні практичні тренінги не лише з профільних предметів. Наприклад, протягом 2017 р. юристи отримували глибокі знання з психолінгвістики, ораторського мистецтва, корпоративного планування, тайм-менеджменту, особистого та корпоративного цілепокладання та ін. Заняття проходити дуже насичено, із залученням усього персоналу (від молодших юристів до партнерів), у вільний від роботи час, включаючи вікенди.

Постійно працюють над собою всі без винятку. Це один з основних принципів та елементів рушійної сили в компанії. На мою думку, колективний розвиток є суттєвою та якісною перевагою нашої команди. Якщо ви не розвиваєтеся, то неодмінно відкочуєтеся назад, адже вже доведено, що немає такого поняття як «стояти на місці без розвитку», існує лише розвиток або деградація.

Важливо, що юристи компанії повинні розвиватися не лише профільно. В колективі навіть зародилося правило: на чотири прочитані книги за спеціальністю має бути одна прочитана книга з окремої, віддаленої тематики. Наприклад, перелік з книг щодо корпоративної культури країн Азії, продуктивних переговорів, методології оцінки майна в США завершує книга про історію стародавнього Вавилону.

Які для Вас існують непорушні принципи ведення бізнесу?

- Одразу хочеться почати перелік великого списку, але, мабуть, основними все ж таки є наступні. По-перше, робота компанії як єдиного чітко налагодженого та запущеного механізму. По-друге, однодумність керівництва компанії та чітке бачення розвитку компанії (потрібно бути, так би мовити, на одній хвилі). По-третє, постійний і всебічний розвиток усієї компанії.

Чи співпрацюєте Ви з українськими юридичними компаніями? Які принципи побудови взаємовідносин?

- Співпраця з місцевими юридичними компаніями трапляється, але достатньо рідко. Зазвичай це відбувається, коли до наших колег з інших країн звертається клієнт, якому надаються або надавалися в минулому якісні послуги в нашій частині. Однак цього разу клієнту необхідна підтримка, наприклад, у супроводженні угоди у сфері купівлі-продажу нерухомості. У такому випадку ми можемо надати рекомендації колегам або, на прохання наших іноземних колег, допомогти знайти гідних юристів та провести відбір серед українських виконавців.

Чим запам'ятався 2017 рік? Які плани та очікування від 2018 року?

- Насамперед, 2017 р. запам’ятався виконанням поставлених цілей більше ніж на 90%. Тоді як інші 10% цілей спіткала кореляція на вимогу зовнішніх змін на ринку та в усьому світі. У 2017 р. ми впоралися і навіть перевиконали наші плани, поставлені наприкінці 2016 р. Йдемо далі!

Свій внесок у пам'ять про минулий рік зробила неймовірно велика кількість закордонних відряджень, що зумовлено більш тісною співпрацею з офісами в США та КНР.

Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

- «Номер один» Ігоря Манна – дуже хороша книга із саморозвитку. Маючи на меті зробити свого читача «номером один» у сфері професійної діяльності, автор дає покрокову інструкцію, як створити алгоритм власного успіху, від чого відмовитися, чому приділяти більше уваги, як розвивати свої основні навички.

Щодо фільмів, то на думку одразу приходить фільм, який мене вмовила подивитися дружина. Вмовила, тому що фантастичний жанр не зовсім відповідає моєму смаку, але цей фільм залишив після себе емоційний відбиток та надав ґрунт замислитися про своє майбутнє. «Прибуття» – фільм, який повністю руйнує наше звичне уявлення про перший контакт людини з інопланетною расою. Це дуже цікава картина, яка отримала 8 номінацій на Оскар.

Який Ваш рецепт ефективності?

- Думаю, багато хто розділить моє переконання, що неможливо бути ефективним без детального планування, постановки конкретних, продуманих цілей, а головне – термінів реалізації задуманого. Також важливим є постійний розвиток і навчання, без чого дуже важко уявити себе в майбутньому.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати