Популярні матеріали

25 вересня 2018, 11:09

«Ми підходимо до бізнесу наших клієнтів як до живого організму»

Дмитро Сирота
Дмитро Сирота «SDM Partners» керуючий партнер
Сергій Дзіс
Сергій Дзіс «SDM Partners» партнер

10 років роботи на ринку юридичних послуг відзначає команда SDM Partners, що є приводом поспілкуватися з її керуючим партнером Дмитром Сиротою та партнером Сергієм Дзісом. Вони розповіли про можливості й труднощі у веденні юридичного бізнесу, конкуренцію на ринку юридичних послуг та «фішки» у побудові взаємовідносин з клієнтами

Дмитро Сирота – 2018 р. для Вашої компанії став ювілейним – SDM Partners святкує 10 років своєї діяльності. Які зовнішні та внутрішні чинники допомогли Вашій компанії стати такою, якою вона є сьогодні?

Дмитро Сирота: Насамперед, успіхом ми завдячуємо потужній команді, яка у нас працює: партнерам, старшим юристам, юристам, молодшому та адміністративному персоналу. Вважаємо, що нам дійсно вдалося зібрати в нашому дружньому колективі кращих представників своєї галузі, які працюють разом протягом багатьох років. Професіоналізм – це основа команди. Також важливо подякувати нашим клієнтам, які цінують наші послуги та залишаються з нами вже довгий час.

– Які труднощі вдалося подолати, засновуючи компанію?

Д.С.: Заснування компанії – це не подолання труднощів, а цікавий процес, який ми реалізовували. Це був виклик! Єдиним складним моментом була фінансова криза у 2008 р. (рік заснування компанії), але ми не згаяли час і дуже швидко переорієнтували напрямки своєї роботи відповідно до вимог клієнтів та ринку, які на той час активно змінювалися. Наша команда продемонструвала гнучкість та швидко відреагувала на всі ці зміни, зберегла тенденцію щодо зростання компанії та надалі продовжувала залучати до штату кваліфікований персонал. До розвитку компанії ми підійшли системно, чітко сформували ідеї з усіх сфер життєдіяльності фірми та успішно реалізували ці складові.

– На які практики сьогодні «робить ставку» Ваша компанія? Чому?

Д.С.: SDM Partners надає повний спектр юридичних послуг. Однак, передусім, ми концентруємося на різноманітних юридичних питаннях, пов’язаних з інвестуванням в Україну та підтримкою міжнародного бізнесу. Компанія активно бере участь у різноманітних заходах в різних країнах світу, де ми у своїх виступах намагаємося популяризувати Україну, донести ідею, що наша країна є привабливою для інвестицій, знизити негативний вплив усталених стереотипів стосовно того, що Україна є лише корумпованою країною з війною та високими ризиками.

Ми працюємо у напрямку позитивного розвитку нашої держави та особливо фокусуємося на таких галузях як інвестиційна діяльність, банківська та фінансова сфера, залучення великих інвесторів з енергетики, будівництва інфраструктури, сільського господарства, FMCG, IT-технологій тощо. Крім того, ми приділяємо увагу всім традиційним юридичним практикам: участь у судових спорах з різних напрямків, захист інтелектуальної власності, конкурентне та антимонопольне право та ін. До того ж в нашій компанії зібрана одна з найпотужніших команд у галузі податкового права в Україні.

Сергій Дзіс – Одним із чинників успіху будь-якого бізнесу (особливо конкурентного юридичного) є вміння вирізнятися та відрізнятися. Як позиціонує себе на ринку Ваша компанія? Чи маєте власну «фішечку»?

Сергій Дзіс: Основною місією нашої команди є орієнтованість на вирішення завдань, які ставлять перед нами клієнти. Ми не перевантажуємо клієнта зайвою інформацією, непотрібними консультаціями, тривалими перемовинами. Ми твердо націлені на вирішення поставлених перед нами завдань у максимально стислий термін із застосуванням найбільш ефективних методів індивідуально для конкретного клієнта. Ми не практикуємо заробіток шляхом «роздування» витраченого на роботу часу, адже клієнту потрібен саме оптимальний результат виконання поставленого завдання в максимально стислі терміни. Тож сфокусованість на швидкому позитивному результаті для клієнта з дотриманням всіх стандартів (у тому числі й міжнародних) та збереженням якості послуг – це основа нашої роботи. Наша «фішка» ще й в тому, що ми більше ніж юристи. Ми часто допомагаємо клієнтам генерувати їхній бізнес, розвивати проекти, іноді навіть пропонуємо їм ідеї з розвитку діяльності. Ми не зациклюємося виключно на юридичному консалтингу, а підходимо до бізнесу наших клієнтів як до живого організму, в позитивному розвитку якого маємо не меншу зацікавленість, ніж клієнт. Зрештою, ми націлені на максимально швидке реагування на запити наших клієнтів та не втрачаємо при цьому якість.

– До речі, з приводу конкуренції. Наскільки конкурентним є вітчизняний юрбізнес? Як Ви це відчуваєте на досвіді роботи власної компанії.

С.Д.: Безперечно, український ринок є конкурентним через велику кількість його учасників. Постійно з’являються нові компанії. Однак ринок доволі нестабільний, а сильних конкурентів не так вже й багато. За нашими спостереженнями, наразі існує лише 3-4 українські юридичні компанії, які будують свою юридичну практику на перспективу, обираючи правильну і далекоглядну стратегію маркетингу та продажів, висуваючи високі вимоги до якості, а також швидко реагуючи на виклики ринку. Також конкурентами є представництва в Україні великих міжнародних юридичних фірм. Проте вони мають свою специфіку щодо маркетингу, способів залучення та утримання клієнта. Таким чином, конкурувати достатньо легко, особливо через те, що у нас дуже мало маркетологів, sales-менеджерів та партнерів із перспективним баченням розвитку бізнесу.

– Розкажіть, як налагоджена робота всередині Вашої команди. Як розподілені управлінські обов’язки партнерів та робота з клієнтами?

Д.С.: Що стосується роботи з клієнтами, тут існує подвійний розподіл. По-перше, кожен партнер веде низку своїх клієнтів та координує роботу щодо кожного з них. По-друге, існує розподіл роботи за спеціалізацією кожного партнера, тобто за галузями права та індустріями. Відповідно, партнер, який веде клієнта, залежно від спеціалізації, у разі потреби долучає до цього процесу своїх колег. Як правило, навіть задля вирішення простих питань у нас працює команда: старші юристи, юристи, молодші юристи з обов’язковим залученням партнерів. Останні беруть участь в усіх проектах, контролюючи таким чином якість та оперативність надання послуг. Окремо в компанії працює відділ розвитку бізнесу та продажів, який взаємодіє з юристами, а також сильний бек-офіс, що допомагає та підтримує життєдіяльність компанії.

– Що допомагає бути ефективними Вам та команді?

С.Д.: Допомагає наша філософія, яка спрямована на сприяння нашим клієнтам у прагненні бути успішними в Україні. Нам приємно бачити, як наші клієнти розвиваються. Тобто наша філософія є ключовим чинником, що нас об’єднує, допомагає відібрати для команди правильних людей, які поділяють наші принципи в бізнесі. З більш повсякденних речей – постійна та різностороння професійна практика наших юристів будь-якого рівня. Ми слідкуємо за трендами ринку та маркетингу, намагаємося широко використовувати IT-рішення.

– Що для Вас є інноваціями в юридичному бізнесі?

Д.С.: Раніше було заведено, що клієнти залучають юридичні фірми лише у разі виникнення певних юридичних проблем. Сьогодні глобальний тренд у світі полягає в тому, що юристи намагаються генерувати бізнес-проекти для своїх клієнтів та бути більш проактивними у підтримці роботи своїх клієнтів. Це цікава тенденція, якої ми зараз намагаємося дотримуватися в нашій компанії. Безперечно, інноваціями є технології та різноманітні IT-рішення, нові засоби безперервної комунікації з клієнтом, унікальні пакетні рішення з надання юридичних послуг у певних сферах та напрямках, впровадження нових юридичних продуктів, нових і цікавих фінансових умов.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати