Популярні матеріали

14 серпня 2017, 14:56

«Ми доступні для клієнтів 24 години на добу 7 днів на тиждень», – Дуарте Енрікес

Дуарте Енрікес
Дуарте Енрікес партнер юридичної фірми BCH Lawyers

«Юридична Газета» продовжує знайомити своїх читачів із представниками іноземного юридичного бізнесу. Ми поспілкувалися з партнером португальської юридичної фірми BCH Lawyers Дуарте Енрікесом, який розповів про ринок юридичних послуг Португалії, роботу та роль Асоціації правників Португалії, а також про власні принципи побудови та ведення юридичного бізнесу.

PHOTO - Сеньйоре Енрікеc, насамперед, хотіли б запитати Вас про стан та рівень надання юридичних послуг у Португалії. Розкажіть, будь ласка, наскільки розвинений юридичний ринок Португалії?

- Протягом останніх років ринок юридичних послуг у Португалії зазнає повільних, але постійних змін. Йдеться не лише про те, що місцеві юридичні фірми відійшли від простої форми партнерства, коли головною метою партнерів було спільне покриття своїх витрат, але й про декілька міжнародних юридичних фірм, які закріпилися на ринку Португалії. Це почалося з того, що передові іспанські юридичні фірми шляхом злиття або укладання угод про партнерство відкрили свої місцеві офіси. Потім, вже не так давно, деякі американські та англійські юридичні фірми почали тісно співпрацювати з місцевими юридичними фірмами (наприклад, DLA Piper) або відкрили свої офіси в Лісабоні (Linklaters).

Водночас ринок юридичних послуг не є далеким від теми іноземних інвестицій, що зараз актуально для Португалії. Одним з таких прикладів може бути програма Golden Visa, за якою іноземні громадяни можуть отримати громадянство Португалії. За цією програмою громадянство може отримати іноземець, що здійснює певні інвестиції в економіку Португалії протягом 3-5 років, за умови дотримання конкретних умов. Це означає, що існує певна кількість приймаючих місцевих фірм, які виконують обсяг робіт, передбачених цією процедурою, та вирішують додаткові питання, що виникають у зв’язку з цим (зокрема, питання щодо нерухомості, стартапів, робочої сили та ін.).

Головне, можу сказати, що Португалія – країна з привабливим інвестиційним кліматом, а тому в галузі юридичних послуг розвивається тісна співпраця з міжнародними фірмами.

- Яку позицію на ринку займає Ваша фірма?

- BCH Lawyers – бутикова юридична фірма, яка спеціалізується на вирішенні міжнародних спорів. 30 років історії нашої фірми означають, що ми маємо різноманітні компетенції та солідний досвід як у сфері супроводу транзакцій (банки та фінанси, корпоративне право, злиття та поглинання, комерційне право й податки), так і у сфері врегулювання спорів у цих галузях права. Справжнє розуміння справи сформувалося в результаті набуття значного досвіду представництва банків і фінансових закладів, IT та IP компаній, будівельних, а також компаній індустрії розваг. Наш досвід у вирішенні банківських та фінансових питань також сприяв формуванню спеціалізації фірми у вирішенні регуляторних спорів та інших складних спорів, пов’язаних з іноземними інвестиціями, як в арбітражному суді, так і в судах іншої підсудності.

Тому я можу сказати, що наша фірма займає особливу «преміум» нішу на ринку юридичних послуг, що перетворює нас на «єдину у своєму роді» фірму в Португалії.

- Чи не могли б Ви розповісти нашим читачам про історію своєї фірми?

- Наша фірма почала працювати у 1990 р., коли ми відкрили свій офіс у Лісабоні. На той час нас було четверо партнерів, але лише двоє (Руі Баррейра (Rui Barreira) та я) постійно працювали в офісі, тоді як інші два партнери працювали ще в різних установах як юрисконсульти. Наша робота стосувалася озвучених вище питань. З 2000 р. ми почали розширювати спектр наших судових справ (як з позиції тих питань, які нам довіряли вирішувати, так і з позиції вартості справ, які ми вели), а нещодавно ми розширили географію діяльності своєї фірми та відкрили офіс у м. Лейрія (промислове місто, 130 км на північ від Лісабона). Одночасно з цим ми поширили свою присутність на міжнародному ринку, заснувавши асоціації та об’єднавши свої зусилля з міжнародними юридичними фірмами в Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Мадриді, Сан-Паулу, Санкт-Петербурзі, Сеулі та Києві.

- На Вашу думку, що є головною складовою такого успіху? Як це впливає на швидкий та позитивний розвиток Вашої фірми?

- Я вважаю, що головна складова успіху – це наше вміння працювати в глобальних масштабах, вирішувати питання, які жодним чином не пов’язані з юрисдикцією Португалії. Саме такий діапазон діяльності робить нас унікальними на міжнародному рівні. Географічна віддаленість для нас вже не є проблемою, а робота за кордоном стала повсякденністю. Наприклад, зараз ми ведемо справи на засадах «робота з Лондоном/Нью-Йорком/Сеулом», що робить майже невідчутними витрати на поїздки для клієнтів та юридичних фірм, з якими ми співпрацюємо. Такий підхід дозволяє нам пропонувати гнучкі та ефективні за затратами рішення для наших клієнтів.

Водночас ми чітко дотримуємося принципу «безпосереднього контролю». Це означає, що кожен партнер юридичної фірми завжди підтримує тісний контакт та працює безпосередньо з матеріалами справи. Кожен партнер виступає в ролі контактної особи для клієнтів. Ми розуміємо, що коли до нас звертається клієнт, він хоче отримати нашу повну увагу до своєї справи. Тому саме таку увагу забезпечує партнер, а не уповноважений молодший юрист, і що ще гірше – стажер. Звісно, молодші адвокати та стажери виконують багато роботи, але саме партнер стоїть на чолі справи й підтримує прямий контакт з клієнтом.

До того ж нам вдалося поєднати наш багатий досвід, набутий у галузі матеріального права, з відмінним вмінням вирішувати спори міжнародного рівня як у підготовці судових процесів, так і в арбітражному вирішенні спорів.

Звичайно, що, маючи 30 років досвіду на ринку, ми є надійною фірмою, яка має свої ключові інтереси. Я вважаю, що такі ключові моменти сприяють затвердженню нашої фірми як найкращої спеціалізованої юридичної фірми на ринку, фірми, яка займається врегулюванням питань у спорах глобального рівня.

- Які принципи Ви застосовуєте у своїй роботі?

- Я знову хотів би наголосити, що ми дотримуємося принципу «безпосереднього контролю», застосовуємо методи виставлення рахунків та методи роботи, які дозволяють нам працювати дуже гнучко. Також ми застосовуємо метод «тісно пов’язаної команди» – це означає, що справу ведуть не більше ніж два партнери фірми. Окрім того, ми підтримуємо максимально тісний та регулярний зв’язок із клієнтами. Тобто ми намагаємося дотримуватися принципу, за яким ми доступні для клієнтів 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Отже, можна сказати, що ми тримаємо руку на пульсі, застосовуємо гнучкі фінансові схеми, підтримуємо тісний регулярний зв’язок із клієнтами та гарантовано надаємо високоякісні послуги. Мабуть, так можна найкраще описати наш підхід до роботи.

- Які сфери у практиці найбільш поширені на ринку юридичних послуг Португалії?

- У Португалії більшість професійних юристів працює в режимі «самозайнятих працівників» або «невеликих юридичних фірм», коли вони ведуть загальну практику (в галузі комерційного права, сімейного права, нерухомості, оренди житла тощо).

Юридичні фірми середнього розміру та великі юридичні фірми надають повний спектр юридичних послуг. Вони можуть запропонувати послуги з корпоративних, трудових, фінансових, банківських питань, питань інтелектуальної власності, вирішення спорів, державних закупівель, злиття та поглинання, державно-приватних партнерств, фінансування проектів, адміністративних питань та навіть white collar crime. Зараз розвивається цікава нова тенденція надання юридичних послуг у спорті та у бізнесі стартапів.

Якщо мені потрібно було б обрати 5 найбільш популярних галузей, я назвав би white collar crime, вирішення спорів, державно-приватне партнерство, фінансування проектів, корпоративне право та здійснення бізнес-транзакцій.

- Ви є членом Асоціації правників Португалії. Розкажіть про діяльність цієї організації в Португалії. Який вплив на роботу юристів вона має у Вашій країні? Як вона захищає права юристів?

- Так, я є членом Асоціації правників Португалії. Наша Асоціація відіграє важливу роль у захисті професійних юристів у Португалії. Однак її діяльність більше зосереджена на питаннях надання юридичної допомоги та оплати судових витрат державним захисникам, які в цій галузі права знайшли можливість розпочати (а часто й підтримувати свою вже розпочату) кар’єру в юридичній сфері.

Асоціація правників Португалії також приділяє багато часу та докладає багато зусиль, щоб зробити свій внесок у довгоочікувані та необхідні реформи в судовій системі, але часто її «голос» недооцінюється політиками.

У будь-якому випадку, Асоціації правників Португалії вдалося зберегти інтереси своїх членів стосовно медичного обслуговування та системи пенсійного забезпечення. Також організація здійснює суворий та прискіпливий нагляд за професійною поведінкою своїх членів, розслідуючи та караючи осіб, що порушують етичні обов’язки. Боротьба з незаконним судовим представництвом є одним із пріоритетів нашої Асоціації праників.

Вона має складну організаційну структуру, що складається з центральних органів і регіональних секцій, а також включає комітет з нагляду за дотриманням етичних правил та орган приватного соціального забезпечення. Всі члени таких інституційних органів обираються демократичним шляхом. Ми не отримували жодних повідомлень щодо застосування будь-якого політичного тиску або вчинення нечесних дій, які б мали вплив на результати таких виборів.

- Чи мали Ви досвід співпраці з українськими юристами в межах будь-якого проекту? Якщо так, то з якими? Як би Ви оцінили роботу українських юристів?

- Так, нашим українським партнером є юридична фірма «Suprema Lex». Зараз ми співпрацюємо над кількома міжнародними судовими справами (наприклад, щодо питання захисту власників облігацій «ПриватБанку»). Ми вважаємо, що українські юристи працюють активно та на високому професійному рівні.

- Які висновки Ви зробили стосовно ситуації на ринку юридичних послуг в Україні? Як можна порівняти стан українського юридичного бізнесу та юридичного бізнесу Португалії?

- Наскільки я зрозумів, ситуація у бізнесі з надання юридичних послуг в Україні дуже подібна до ситуації в Португалії. Ринок знаходиться на стадії розвитку, великі міжнародні юридичні компанії не поспішають вийти на цей ринок. Однак ринок дуже цікавий, оскільки він має інвестиційний потенціал та пропонує цікаві проекти.

- Яких основних правил Ви дотримуєтеся у веденні свого бізнесу?

- Я вважаю, що кожний аспект нашої роботи будується з урахуванням таких принципів як чесність, прозорість, комунікація, активність та практичність. Усі інші принципи та правила, якими керується бізнес, є нічим іншим як результатом того, як ми реалізуємо ці ключові принципи у своїй практиці.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати