19 березня 2013, 10:58

Держава не може працювати без реєстрації речових прав на нерухоме майно

Людям необхідна якісна та доступна інформація як про існуючі державні іпотечні програми, так і про пропозиції забудовників на ринку

Опубліковано в №12 (354)

Валентин Рибачук Голова правління Державної іпотечної установи

Нинішній стан на ринку іпотеки України важко назвати стабільним, проте незначні тенденції розвитку вже можна спостерігати. Відомо, що ринок іпотеки наповнений пропозиціями від банків та інших фінансових організацій, проте позиціонування держави в даному секторі економіки було не досить зрозумілим, доки не розпочалася реалізація державних програм щодо забезпечення населення житлом за участі Державної іпотечної установи.

Для детальнішого обговорення її діяльності «Юридична газета» звернулася до Голови правління Державної іпотечної установи Валентина Рибачука.

 

 Валентине Леонідовичу, розкажіть історію Державної іпотечної установи. Унаслідок чого виникла необхідність її створення?

Державну іпотечну установу (далі – ДІУ) було створено постановою Кабінету Міністрів від 8 жовтня 2004 року № 1330 «Про Державну іпотечну установу», засновником стала держава в особі уряду. Доцільність відкриття нашої Установи виникла у зв’язку з необхідністю виконання двох функцій держави. Перша функція – здешевлення іпотечних кредитів для населення, друга – підтримка забудовників, які опинилися в скрутних умовах. Ці напрями роботи і сьогодні є пріоритетними для ДІУ.

Щороку ми фіксуємо зростання попиту банків, які співпрацюють з будівельними компаніями, на ресурси Установи. Це й не дивно. Одне робоче місце в будівельній галузі створює 26–28 робочих місць у суміжних сферах. При інвестуванні 1 гривні держава отримує 3 грн. Такі розрахунки ми маємо на сьогодні.

При створенні ДІУ її статутний капітал становив лише 50 млн гривень, ці кошти були направлені на формування кредитного портфелю. За час роботи було надано близько 8000 кредитів. Зараз кредитний портфель становить 5336 кредитів на суму понад 900 млн гривень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати