04 березня 2015, 15:02

Зволікання з прийняттям змін, які звільнять від оподаткування суми прощеного боргу, ускладнює ситуацію з валютною іпотекою

Прес-служба НАБУ

Так вважає Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Банківська спільнота ще у грудні минулого року надала пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу, відповідно до яких, з прощеної суми (сум заборгованості за тілом кредиту, штрафів, пені) при конвертації іпотечного кредиту не буде стягуватись податок на доходи фізичних осіб. Але цей документ, через невідомі нам причини, не вноситься на розгляд у сесійній зал парламенту», — сказала пані Коробкова.

При цьому вона зауважила, що запропонований НАБУ варіант зміни податкового законодавства підтримав Національний банк України.

«Національний банк України підтримує позицію Асоціації щодо необхідності звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів, отриманих фізичними особами-позичальниками за кредитом в іноземній валюті як додаткове благо у вигляді прощення частини основної суми боргу, а також не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сум процентів, комісій, штрафів (пені), прощених кредитором за таким кредитом», – говориться у листі Нацбанку до НАБУ.

Крім того, Національний банк України поділяє позицію Асоціації щодо:

-         необхідності надання можливості вважати безнадійною заборгованість за кредитом, прощену кредитором особі, яка перебувала або перебуває з ним у трудових відносинах на час отримання відповідної фінансової послуги;

-         звільнення від оподаткування податком доходи, отриманих майновим поручителем позичальника, у разі звернення стягнення на його майно.

За інформацією НБУ, Комітет з питань податкової і митної політики Верховної Ради України узгоджує з Міністерством фінансів України відповідний текст законопроекту. Однак, Мінфін на даний час не погодив запропоновані зміни, що й спричиняє зволікання із прийняттям рішення Парламентом.

Разом з тим, кожен день затягування процесу лише збільшує збитки валютних позичальників та банківських установ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати