15 травня 2019, 11:50

Звільнення Голови КСУ: про що говорять у соцмережах

Вчора, 14.05.2019 р., Конституційний Суд України звільнив Станіслава Шевчука з посади судді КСУ на підставі п. 3 ст. 21 Закону України "Про Конституційний Суд України". Перед цим під час зборів судді КСУ висловили йому недовіру.

Читайте також: "Обрано нового Голову КСУ".

Так, відповідне рішення було ухвалено під час засідання КСУ. Рішення підтримали 12 із 18-и суддів. Воно є остаточним. Підставою для звільнення пана Шевчука з посади став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні і істотні порушення. Зокрема, у документі зазначалося: "Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного Суду у зв'язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України та виявило його невідповідність займаній посаді".

Питання про звільнення судді з посади за такою підставою КСУ розглядало на спеціальному пленарному засіданні за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики Суду.

На своїй сторінці у Facebook Станіслав Шевчук висловився щодо ситуації, яка склалася:

(для перегляду натисніть на зображення)

1

Також у коментарях пан Шевчук зазначив, що до нього було висунуто претензії як до Голови Суду, хоча він був звільнений з посади як суддя:

2

3

Також думки дещо розділилися:

4

У свою чергу Михайло Савчин, професор Ужгородського національного університету, викладач у НШСУ, зазначив, що якщо пан Шевчук звернеться з позовом до ЄСПЛ, то затягнеться дата інавгурації, оскільки суд перевірятиме наявність підстав для звільнення з посади судді:

5

6

Водночас народний депутат України Єгор Соболєв зазначив, що звільнення Станіслава Шевчука відбулося після того, як "він вчергове спробував організувати голосування за скасування люстраційного закону":

7

Також свою думку висловив і Роман Москаль, партнер, адвокат у АО "Шевердін і партнери":

8

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати