13 вересня 2018, 18:00

Зміни в регулюванні авторського права ЄС - смерть вільного Інтернету?

CNN Tech

Європейські законодавці схвалили нові правила, за якими користувачі Google та Facebook не зможуть завантажувати контент, захищений авторським правом, та будуть змушені ділитися доходами з авторами.

Результати голосування в Європарламенті несуть серйозну загрозу для Big Tech, оскільки спосіб обробки персональних даних та контент, який визнається неприйнятним, і так знаходяться під тиском регуляторів ЄС.

Нові правила щодо авторських прав повинні отримати остаточне схвалення Європейської комісії та країн-членів ЄС. Також зазначається, що зміни нададуть більше можливостей художникам та видавцям.

Прихильники змін кажуть, що це відновить баланс сил між музикантами, кінематографістами та видавцями новин з одного боку та Big Tech - з іншого. Критики ж попередили, що правила можуть сигналізувати про кінець епохи інтернет-мемів або навіть привести до закриття Google News.

Елеонора Росаті, адвокат і експерт з авторського прав у Саутгемптонському університеті, зазначила, що вплив нових правил залежить від того, наскільки конкретною є остаточна версія закону, та від його інтерпретації. «Якщо закон нечіткий, з одного боку - це чудово для юристів, з іншого - проблематично, оскільки це створює невизначеність», - сказала вона.

Смерть мемів?

Найбільш дискусійною є ст. 13 закону, яка робить платформи для обміну контентом типу YouTube відповідальними за порушення авторських прав, вчинені їхніми користувачами.

Технологічним компаніям потрібно буде створювати фільтри, які не дозволятимуть користувачам завантажувати матеріали, захищені авторським правом.

Критики стверджують, що автоматичні фільтри встановлять жорсткий нагляд і можуть зашкодити свободі слова. За їх словами, додатки, призначені для запобігання передачі піратської музики та відео, надто обширні.

«Все, що ви хочете опублікувати, спочатку має пройти ці фільтри, - заявила Джулія Реда, німецький депутат, яка виступає проти нового закону. - Повністю законний контент, наприклад, пародії і меми, потраплять під заборону».

Вартість розробки фільтрів буде суттєвою. За словами представників YouTube, вони витратили більше $100 млн на існуючу систему Content ID, яка ідентифікує захищений авторським правом матеріал після його опублікування. YouTube, що належить компанії Google, виступає проти нових правил.

«Люди хочуть отримувати доступ до якісних новин та креативного контенту в Інтернеті, - заявила компанія Google після голосування. - Ми завжди говорили, що інновації та співпраця є найкращим способом досягнення сталого майбутнього для європейських новин та творчого сектору».

Асоціація комп'ютерних та комунікаційних технологій, до складу галузевої групи якої входять Amazon, eBay і Pandora, також виступили проти закону. Facebook відмовився це коментувати.

Податок на посилання

Ще однією суперечливою нормою є ст. 11, що вимагає від таких сайтів, як Google News, платити видавцям новин за відображення фрагментів контенту. Прихильники статті стверджують, що це правило захистить плюралізм медіа в Європі, але великі технологічні компанії виступають категорично проти.

Google заявив, що «оплата показу фрагментів не є життєздатним варіантом для когось». Джулія Реда назвала схвалення ст. 11 катастрофічним.

Попередні спроби змусити компанії платити видавцям були відхилені в Європі. Коли Іспанії намагалися запровадити щось подібне, Google закрила свій Google News.

За повідомленням CNN Tech.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати