Популярні матеріали

23 червня 2015, 16:31

Зміни до Конституції України забезпечать незворотність реформ – В. Гройсман

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Зміни до Конституції України, які на даний момент готуються, дозволять зробити реформи у державі незворотними та створити ефективну модель управління країною, яка буде «запорукою добробуту її громадян». Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками органів місцевого самоврядуванні у м. Одеса, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

В. Гройсман окреслив зміни, які відбудуться з прийняттям змін до Конституції України, зазначивши, що на зміну державним адміністраціям прийдуть виконкоми, буде забезпечено повсюдність місцевого самоврядування, з’являться префекти з контрольною і координуючою функцією.

Також він зазначив, що змінами пропонується надати Президентові України право приймати рішення щодо припинення повноважень місцевих органів влади у разі прийняття ними рішень, які можуть призвести до порушення суверенітету і нанести шкоду територіальній цілісності держави.

Керівник Парламенту не виключив, що «є люди, які не хочуть реформ, - хто в угоду політичним інтересам, хто ще з якихось інших причин». «Але на центральному рівні є підтримка руху вперед, - і в особі Президента, і Верховної Ради, і Уряду. Але врешті головним ключем до здійснення реформ є бажання самих громад жити краще», - заявив В.Гройсман. Він закликав присутніх бути однодумцями, відкинувши при цьому будь-яке політиканство, і діяти на результат, думати, що буде краще для людей.

Водночас, як зазначив голова ВР, об’єднання громад повинно відбуватися без тиску.

«Треба розуміти, якими будуть майбутні об’єднані громади, тому розробка і затвердження перспективних планів такого об’єднання - одне з найважливіших на сьогодні питань», - сказав В.Гройсман, наголосивши на важливості якнайскорішого опрацювання і затвердження відповідних перспективних планів. У цьому контексті він зауважив, що «запас потужності, який ми мали по інерції, вже вичерпано», і тому без створення нових робочих місць, забезпечення людей роботою не буде і розвитку територій.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати