14 лютого 2018, 11:29

Запропоновано посилити контроль за фінансуванням політичних партій

НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції пропонує посилити контроль за фінансуванням політичних партій.

Про це повідомляють у НАЗК.

Зокрема, законопроектом "Про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" запропоновано уточнення строків відкриття банківських рахунків, обмеження  у здійсненні внесків на підтримку політпартій, зміни до звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тощо.

"Практичне застосування та реалізація Національним агентством положень Закону України "Про політичні партії в Україні" (Закон) окреслили низку законодавчо неврегульованих питань та норм, що потребують уточнення. Є необхідність  вдосконалення механізмів партійного фінансування, контролю та звітності політичних  партій. Також є можливість завдяки змінам підвищити ефективність реалізації законодавства в сфері фінансування політичних партій та удосконалити законодавчий механізм запобігання політичній корупції", - розповіла Голова НАЗК Наталія Корчак.

За її словами, юридичним особам, засновниками яких є іноземні юридичні особи, та особам, яких неможливо ідентифікувати за наданими відомостями, пропонується заборонити здійснювати внески на підтримку політичних партій (ст. 15 Закону).

Однією із законодавчих ініціатив також є пропозиція НАЗК скасувати обов’язок щодо проходження зовнішнього незалежного фінансового аудиту звітності про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в рік, наступний за роком проведення виборів, для політичних партій, що були суб’єктами виборчого процесу на чергових або позачергових місцевих виборах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати