13 червня 2018, 15:24

За невиконання кредитних зобов'язань на час особливого періоду військовослужбовцям штрафні санкції не нараховуються, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд у постанові від 30 травня 2018 р. у справі №521/12726/16-ц (касаційне провадження №61-16144св18) за позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором не погодився з висновком апеляційного суду та направив йому справу на новий розгляд.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Читайте також: "Невдовзі ВС зможе звертатися до ЄСПЛ за рекомендаційним висновком".

Так, на підставі положень статей 5, 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ч. 15 ст. 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" ВС дійшов висновку про те, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду - не нараховуються штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у т.ч. банками та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом.

У ВС зазначають, що, згідно із Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", особливим періодом є функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

В Україні особливий період розпочався 18 березня 2014 р. і триває по теперішній час.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати