11 вересня 2019, 18:44

«За» безпеку в дорозі

Аргумент. Позиція. Ідея

З 01.09.2019 р. швидкісні траси будуватимуться за новими правилами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підвищило безпеку руху на нових швидкісних трасах. Новими змінами до державних будівельних норм щодо проєктування доріг загального користування передбачається обов'язкове звуження крайніх лівих смуг руху на найбільших трасах (дорогах І категорії) під час нового будівництва — до 3,5 м замість 3,75 м.

Коментар

Мужик Любомир Мужик, радник EVRIS

«З 01.09.2019 р. набрали чинності зміни до Державних будівельних норм «Автомобільні дороги. Частина І. Проєктування. Частина II. Будівництво», розроблені та прийняті Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Державні будівельні норми (ДБН) — це обов'язкові до виконання нормативні акти, які визначають стандарти проєктування нових та реконструкції вже наявних складових інфраструктури: кварталів, мікрорайонів, вулиць, будівель, а також доріг.

В Україні діє технічна класифікація автомобільних доріг, згідно з якою дороги поділяються на 5 категорій. Основною ідеєю змін є збільшення безпеки учасників дорожнього руху завдяки приведенню параметрів автомобільних доріг першої (інтенсивність руху понад 14 тис. автомобілів на добу) та другої (інтенсивність руху від 5 тис. до 14 тис. автомобілів на добу) категорій у відповідність до європейських стандартів.

Чи не найбільшу увагу громадськості привернув той факт, що передбачається зміна ширини смуг, призначених для автомобільного руху. Зокрема, встановлюються нові вимоги, згідно з якими ширина крайніх лівих смуг руху на найбільших трасах, а саме дороги І категорії, під час їх нового спорудження буде зменшена до 3,5 м. замість нинішніх 3,75 м. Ширина зупиночної смуги разом з укріпленою смугою на дорогах вищих категорій, до яких належать дороги І-ІІ категорій, збільшиться до 3 м замість раніше передбачених 2,5 м. Такі зміни параметрів автодороги запозичені з Європи, оскільки закордонний досвід свідчить,що звуження автомобільної смуги змушує водіїв рухатися акуратніше, а отже, зменшувати швидкість. Окрім того, вивільнений простір можна використати для велодоріжок, окремих смуг громадського транспорту або для паркування.

Вказаними змінами також передбачається необхідність спорудження у місцях автобусних зупинок та переходу пішоходів через дорогу (біля магазинів, шкіл тощо) острівців безпеки з влаштуванням через них наземних пішохідних переходів (на дорогах з розділювальною смугою острівці влаштовуються на розділювальній смузі). Пішохідні переходи через різні проїзні частини на дорогах з розділювальною смугою повинні бути зміщені один щодо іншого проти напрямку руху транспорту для уникнення прямого наскрізного проходу та проїзду транспорту. Місця влаштування острівців необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

Сподіваємося, що зазначені зміни будуть позитивно сприйняті в суспільстві та сприятимуть покращенню стану безпеки на дорогах».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати