10 липня 2018, 12:48

З вересня підприємства зможуть використовувати ЄКР для сплати митних платежів

Прес-служба Міністерства фінансів України

Міністерство фінансів разом із ДФС та Держказначейством переходять до активної фази запровадження Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) ДФС для сплати підприємствами митних платежів

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, на сьогодні вже збільшено граничну чисельність ДФС для створення підрозділу, який адмініструватиме ЄКР, та підписано Протокол обміну інформацією між ДФС та Казначейством.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У вересні цього року буде запущено пілотний проект щодо реалізації ЄКР, і усі підприємства зможуть за бажанням використовувати ЄКР для сплати митних платежів.

З 16 квітня 2019 року «єдиний рахунок» буде використовуватися усіма підприємствами в обов’язковому порядку.

У чому суть?

Митні платежі, які підлягають сплаті при митному оформленні, мають бути перераховані на рахунок митниці до моменту подання митної декларації.

Наразі кожна митниця має власний казначейський рахунок. Тому підприємець, який здійснює митне оформлення у різних митницях (наприклад, Київській, Одеській, Львівській), має перераховувати митні платежі на 3 окремі рахунки.

Читайте також: «ДФС запровадить "єдине вікно" для міжнародної торгівлі».

Єдиний казначейський рахунок спрощує цю процедуру. ЄКР передбачає наявність у підприємця лише 1 рахунку, з якого списуватимуться митні платежі при митному оформленні у будь-якій митниці.

Що це дає?

1) Скорочення часу на проходження митного оформлення.

2) Підприємствам надається можливість перераховувати кошти авансових платежів на один рахунок ДФС, подавати митні декларації будь-якій митниці та сплачувати митні платежі з єдиного авансового рахунку.

3) Створюється можливість автоматизації надання ДФС письмової інформації про використання коштів, унесених підприємством як авансові платежі на рахунок ДФС.

4) Удосконалюються правила зарахування коштів, що вносяться громадянами до/або під час митного оформлення, а також інших платежів в національній валюті шляхом використання авансових рахунків, відкритих на ім’я митниць ДФС.

5) Чітко регламентуються процедури і напрями перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, що вносяться до/або під час митного оформлення.

6) Встановлюються правила обміну інформацією про рух коштів на рахунку 3734, відкритому в Казначействі на ім’я ДФС.

7) Створюються сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати