09 липня 2015, 17:55

З наступного тижня відкриваються реєстр корупціонерів та онлайн-сервіси РАГСів

РБК-Україна

Міністерство юстиції України з наступного тижня запускає в тестовому режимі роботу реєстру корупціонерів. Демо-версію цього реєстру та онлайн-сервісу послуг РАГСів міністр юстиції Павло Петренко представив на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, повідомляє РБК-Україна.

Виступаючи на засіданні комітету, міністр відзначив важливість відкриття та доступності всіх реєстрів, які не містять таємної інформації.

Він зазначив, що існує близько 100 реєстрів різних державних органів, і це викликає певні складності для українців. Петренко нагадав, що з початку року Мін'юст відкрив реєстр нерухомості, реєстр бізнесу, запустив роботу онлайн-сервісів для отримання довідок, виписок та витягів.

"На сьогоднішній день було отримано (з 7 квітня, коли почали працювати онлайн-сервіси) близько 40 тисяч витягів і довідок, було більше мільйона заходів",- сказав міністр юстиції.

Петренко повідомив, що до кінця місяця буде запущена повноцінна робота реєстру корупційних правопорушників. Він уточнив: "З понеділка реєстр буде працювати в тестовому режимі, до кінця тижня приймаються зауваження".

За словами Петренка, інформацію з реєстру корупціонерів можна отримати по прізвищу, посаді та виду покарання. При цьому міністр уточнив, що інші персональні дані чиновника-корупціонера у реєстрі не відображаються, а історії заходів не зберігаються.

Говорячи про методологію наповнення реєстру, міністр повідомив, що поки це робиться вручну, на базі реєстру судових рішень, але без чіткої координації з Державною судовою адміністрацією.

"Ми зверталися в ДСА, щоб вони синхронізували дані, але, на жаль, відповідь не отримали. У мене прохання. Якщо комітет рекомендує ДСА, то це зняло б проблему, щоб не вбивати інформацію вручну",- сказав міністр, звертаючись до членів комітету.

Також Петренко додав, що ДСА надає не всю інформацію по судових рішеннях.

Крім того, міністр проанонсував майбутній запуск нового онлайн-сервісу Мін'юсту: через 10 днів послуги РАГСів можна буде отримувати в електронному режимі, за аналогією з уже існуючими онлайн-сервісами Мін'юсту. "Через 10 днів почнуть роботу онлайн-сервіси РАГСів,- сказав міністр.

За його словами, це дасть можливість людям не звертатися безпосередньо в ці установи, вистоюючи черги для отримання документів або оформлення заявки на послугу РАГСу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати