15 квітня 2015, 16:18

Юристи Prove Group пропонують перейти на однорівневе адміністративне оскарження рішень ДФС

Prove Group

Скасування оскарження рішень податкових органів на рівні обласних управлінь ДФС і передання цих спорів на розгляд до Мінфіну дозволить розблокувати кошти загальною сумою близько 90 млрд грн, які зараз оскаржуються у судах між податковими органами і бізнесом.

Про це заявив управляючий партнер ЮК Prove Group Владислав Кочкаров, представляючи під час прес-конференції у «Лігабізнесінформ» розроблену юридичною компанією концепцію про врегулювання конфліктів з ДФС, повідомили «Юридичній газеті» у прес-службі компанії.

На думку юристів ЮК Prove Group, в українських реаліях такий підхід дозволить спростити та пришвидшити процедуру розгляду суперечок з податковою, що, в свою чергу, дасть можливість підприємствам вирішувати податкові спори без звернення до суду і чітко планувати використання коштів при веденні бізнесу.

Юристи пропонують перейти на однорівневе адміністративне оскарження рішень Державної фіскальної служби України. Мається на увазі, що скарги на рішення податкової будуть розглядатися в альтернативному центральному органі виконавчої влади (в Міністерстві фінансів України). Також ініціатива включає застосування процедури медіації з метою врегулювання спорів шляхом компромісу.

Світовий досвід підтверджує, що досудове врегулювання податкових спорів може біти ефективним. Так, у Нідерландах, Німеччині, Великобританії, Австралії існує обов’язковий досудовий порядок врегулювання таких спорів, завдяки якому до стадії судового розгляду доходить менше, ніж 10% таких справ. У США за рік розглядається близько 70-80 тис. податкових справ, більшість із яких розв’язується досягненням компромісу, і лише 10% закінчуються ухваленням судового рішення.

Таким чином, платники у короткий термін розуміють, якою сумою коштів вони можуть розпоряджатися та упевнено ведуть свій бізнес.

«В Україні така процедура може тривати до 4,5 місяців з результативністю до навпаки – 80-90% оскаржуваних рішень надходять на розгляд суду, де, в найкращому випадку, спір вирішується протягом року. В результаті в судах перебувають справи на загальну суму близько 90 млрд грн., які не може повноцінно використовувати жодна зі сторін конфлікту – ані держава, оскільки це неузгоджені податкові зобов’язання, ані платник, оскільки завжди є ризик сплати спірної суми до бюджету. Наша мета – вивільнити ці фінансові ресурси якомога швидше, досягти порозуміння, кому вони повинні належати, та змусити ці кошти працювати», - відзначив Владислав Кочкаров.

При запровадженні однорівневого адміністративного оскарження рішень ДФС будуть досягнені основні цілі, які зараз активно декларуються урядом – це захист прав бізнесу. Крім того, збільшаться надходження до держбюджету, зменшиться навантаження на суди, будуть заощаджені ресурси та час держслужбовців на судові розгляди. Ініціатива сприятиме прозорій роботі фіскальних органів та однозначно покращить бізнес-клімат.

«Також хочу відзначити, що ми бачимо прагнення Мінфіну в особі Олени Макєєвої провести якісну реформу та задати правильний тон майбутнім змінам. З нашого боку, ми б хотіли допомогти і сподіваємося, що така потрібна бізнесу та державі ініціатива не залишиться без уваги», - резюмував В. Кочкаров.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати