21 лютого 2017, 15:58

ЮК «Вагомий Аргумент» заявляє про технічну помилку під час тендеру НБУ

ЮК «Вагомий Аргумент»

Про це «ЮГ» повідомили в компанії. Нагадаємо, що запропонована остаточна пропозиція зазначеної компанії, яку було відхилено, становила 59.90 грн за рік. Однак визначення переможця тендеру (на послуги з юридичного консультування та юридичного представництва для НБУ) досі триває. Хоча наразі переможцем офіційно вважається ЮК «Гвоздій та Оберкович», яка вже публічно заявила про відмову від підписання договору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 «Насамперед, хотілося б зауважити, що пропозиція ЮК «Вагомий Аргумент» під час участі у тендері, який оголосив НБУ, була щонайменш незрозумілою. При цьому, на перший погляд, насправді важко зрозуміти мотиви такої пропозиції. Однак ми можемо віднести її до розряду помилок, які були допущені з технічної вини. Адже остання пропонована ціна нашої компанії повинна була дорівнювати 59 900 тис. грн. Окрім того, варто зауважити, що аналізуючи початкову та останню пропозицію компанії, наше ставлення до пропонованої ціни було серйозним, при цьому воно мотивоване збільшенням клієнтської історії. Дійсно, дивлячись на початкову та останню цінову пропозицію компанії постає питання про те, чи виправдовує мета майбутні понесені витрати. Станом на сьогодні ми можемо собі це дозволити за символічну суму 59 900 тис. грн», – зазначив директор ЮК «Вагомий Аргумент» Петро Попдякуник.

Крім того, він зазначив, що серед учасників тендерів, на його думку, здебільшого прослідковуються наступні тенденції. По-перше, учасники, які пропонують як початкову, так і кінцеву пропозицію, не знижуючи її під час проходження так званих «раундів». При цьому не зовсім зрозуміло, в чому полягає мета їхньої участі? Серед цих учасників можуть бути особи, які заздалегідь домовилися з замовником. По-друге, учасники, які нібито навмисно пропонують найменшу цінову пропозицію. Тобто пропозиція стає все меншою і меншою. Думаємо, що метою таких учасників, скоріш за все, не є настання реальних наслідків як для переможця. Їхні дії спрямовані на те, щоб просто довести тендерні пропозиції до абсурду.

«Можливо, це зловживання електронною системою. Можливо, це демонстративні торги. При цьому результати вже відомі одному з учасників. Однак кожен учасник повинен розуміти, що якість послуг, які ним пропонуються, повинні відповідати тендерній документації, а не ціні, яку пропонує учасник. У будь-якому випадку електронна система «Prozorro» – це свого роду новела, з позиції надання юридичних послуг. Тому, можливо, ринок юридичних послуг ще чекає стабілізація, а в майбутньому ми побачимо зниження цін лише на відповідний мінімальний крок. Звичайно, не можна забувати про те, що під час кваліфікації учасників тендеру замовник керується не лише мінімальною запропонованою ціною, але й іншими критеріями оцінки, передбаченими законодавством», – підсумували в компанії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати