13 квітня 2018, 12:31

YouControl: серед вітчизняних авіакомпаній 93% перевезень припадає на 5 лідерів

You Control

Вітчизняні топ-авіакомпанії нарощують масштаби перевезень та підвищують свої доходи. Про це повідомляють аналітики YouControl, системи з перевірки контрагентів. Також вони визначили, які саме українські авіаперевізники нині займають лідируючі позиції та кому з них українці віддають найбільше грошей. А експерти ринку пояснили, на які зміни чекати після виходу на ринок потужного іноземного гравця-лоукостера.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Після невеликого спаду в 2014-2015 роках, з 2016 й надалі пасажиропотік через аеропорти України постійно зростає. Це стосується як внутрішніх, так і міжнародних перельотів. Однак динаміка збільшення попиту на авіаподорожі Україною та закордон нерівномірна. Так, за інформацією Державіаслужби України, 2017 року порівняно з 2016 роком кількість пасажирів на внутрішніх рейсах збільшилася майже на 18%, а на міжнародних ‒ майже на 29%.

Українців та іноземних гостей протягом 2017 року в небо підіймало 18 вітчизняних авіакомпаній. Регулярні рейси між Україною та іншими державами впродовж вказаного року здійснювали 10 українських авіакомпаній (до 43-х країн) та 29 іноземних (до 27-ми країн). Цікаво, що вітчизняні авіаперевізники міжнародними рейсами перевезли 5 837,5 тис. пасажирів, а іноземні – 4 975,8 тис. пасажирів. Тобто поки наші авіакомпанії все ж витримують певну конкуренцію.

Згідно зі статистикою Державіаслужби, за 2017 рік зі всіх вітчизняних авіаперевізників 93% перевезень здійснили п’ять провідних компаній. Очевидним лідером стала компанія «МАУ», що у 2017 р. порівняно з 2016 р. наростила пасажиропотік на 16,5%. Також у ТОП-5 увійшли «Роза вітрів» (збільшила пасажиропотік на 150%), «Азур Ейр Україна» (на 17%), «Атласджет Україна» (на майже 74%) та «Браво» (на 50%). Для порівняння, 2016 року 95% від загальних обсягів авіаперевезень, здійснених українськими компаніями, виконали 6 гравців ринку: «МАУ», «Азур Ейр Україна», «Роза вітрів», «Янеір», «Браво» та «Атласджет Україна». При цьому «Браво» тільки почала роботу на вітчизняному авіаринку у квітні 2016 року.

Вітчизняні топ-авіакомпанії останніми роками нарощували не менш активно й доходи. Так, лише 2016 року сумарно ТОП-5 українських авіаперезників змогли отримати 23-24 млрд грн, з яких майже 18 млрд припадає на «МАУ». До рівня доходу в 3 млрд грн наблизилась «Роза вітрів», а «Азур Ейр Україна» змогла за 2016 рік заробити близько 1,5 млрд грн. Ще дві компанії з ТОПу не змогли пересікти мільярдного показника. Хоча якщо розглядати ситуацію в динаміці, то всі перевізники регулярно збільшували свої доходи, дехто ‒ за рік одразу втричі, а то й у 6 разів.

Однак ситуація з лідерством може почати змінюватися, зокрема, через вихід на український ринок нового іноземного гравця-лоукостера, що складе потужну конкуренцію вітчизняним компаніям. Зараз в Україні вже працює авіаперевізник-лоукостер «Wizz Air». Проте це лише один конкурент, який і так є досить популярним серед українців, котрі хочуть літати за привабливими цінами, нехай і не з найкращими умовами. Однак попередньо вже у вересні цього року почне польоти з України ірландський лоукостер Ryanair. Це призведе до збільшення боротьби за українських авіапасажирів та за іноземних гостей. Експерти ринку вбачають у виході на вітчизняний ринок «Ryanair» різні наслідки. Окрім посилення конкуренції вони говорять про зниження вартості квитків як на іноземні, так і на внутрішні рейси. Також експерти запевняють, що ситуація таки має змусити українських авіаперевізників покращити свій сервіс.

Детальніше про дослідження — за посиланням.

(натисніть на зображення для перегляду)

plane1_v2 plane2_v2+

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати