18 жовтня 2018, 16:26

YouControl порахував "ефект ProZorro"

YouControl


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


10 жовтня YouControl провів презентацію дослідження "Публічні закупівлі: ефект ProZorro. Цінові тренди товарних груп". На заході виступили Максим Нефьодов, заступник МЕРТ, СЕО та засновник компанії YouControl Сергій Мільман і співавтори дослідження: відомий громадський діяч, блогер Карл Волох та фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

Сергій Мільман відзначив: "Система ProZorro і взагалі реформа державних закупівель - це суттєвий крок вперед і новий рівень відкритості електронних торгів. При чому це не лише можливості для проведення розслідувань чи досліджень. Це можливість для створення нових продуктів і додаткової вартості за рахунок якості цих даних. Але нам цікавий не лише цей напрямок. Ми беремо цікаві суспільно важливі теми і розбираємо їх, щоб за допомогою наукового підходу знайти відповіді на питання, що викликають у суспільстві певні дискусії".

Саме тому аналітики YouControl спробували відповісти на питання, як система ProZorro вплинула на ціноутворення, конкуренцію та прозорість проведення державних торгів. Для цього провели аналіз цінових трендів на ринку публічних закупівель за 2013-2017 рр. Предметом дослідження стали відкриті дані про проведені тендери для закупівлі певних груп товарів, таких як паливо, м'ясо птиці, яйця, борошно, соки, картопля, молоко і цукор.

"Дослідження показало, що сумарна економія на закупівлях лише цих окремих видів продукції порівняно з ринковою вартістю збільшилась з 5 млн грн у 2013 р. до 144 млн грн у 2017 р. Якщо раніше в середньому при проведенні торгів держазамовники навіть перепалачували 1,2%, то нині вони вже економлять 10,8% відносно роздрібних ринкових цін", - поділився результатами Роман Корнилюк.

"Мені дуже приємно, що такі дослідження проводяться. Ми раді, коли є зовнішні звіти - позитивні чи критичні - щодо діяльності нашої команди. Ми точно детально вивчимо це дослідження і візьмемо якісь ідеї з нього в роботу. Будемо раді, якщо таких досліджень буде більше. Я виходжу з тієї позиції, що держава має бути маленька, компактна, не підміняти собою приватний ринок. І дуже сильно намагаємося уникнути того, аби ProZorro займалося усім на світі.

Одне з наших завдань - видавати абсолютно усі дані відкрито й безкоштовно, аби будь-хто міг їх завантажити. І це важливо не лише з якоїсь філософської точки зору, адже це дані, які належать народу України. І ми зацікавлені, аби приватний сектор на цих даних робив продукти, заробляв гроші, створював робочі місця", - додав Максим Нефьодов.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати